İHH İnsani Yardım Vakfı
Dakka'daki yetimlerin yüzünü güldürecekler
İHH Gönüllüleri iftar programının geliriyle yetimhane yapacak.
Türkiye 23.07.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri anlamlı bir iftar programı daha gerçekleştiriliyor. 27 Temmuz Cuma akşamı İBB Florya Sosyal Tesisleri'nde önemli bir iftar programı gerçekleştirilecek. İftar davetiyelerinden elde edilen gelir yetimler yararına kullanılacak.

İHH 5. Uluslararası Yetim Buluşması'nda yetim çocuklara mihmandarlık yapan ablalar, yetimlere yönelik çalışmaları yaşamlarının bir parçası haline getirmeye karar verdiler ve bir araya gelerek İnşirah Grubu'nu kurdular.

Bangladeş’in başkenti Dakka’da yetimlerin bakımlarını yapacakları yetimhane projesini aldılar. Yetimhaneye Bab-ul Amman ismini verdiler.

Projeye destek amaçlı 27 Temmuz’da Florya Sosyal Tesisleri'nde iftar düzenliyorlar.

İftarda kendi elleri ile yaptıkları takı, not defteri, post-it gibi ürünleri de satışa sunup gelenlerden destek isteyecekler.

İftarda Kuranı Kerim tilaveti, yetim çalışmaları ve Bangladeş'e ilişkin video gösterimi, Murat Yılmaz'ın İHH yetim çalışmaları hakkında sunumu olacak.

Bu arada İnşirah Grubu kendilerini şu şekilde tanımlıyor: "İnşirah'ın ferahlatmak manasından yola çıkarak Bangladeş'teki yetim kardeşlerimize ferahlık ve huzur vesilesi olabilecek bir yetimhane projesi için 'Bismillah' diyen arkadaşlarımızdan oluşan grubumuzu 'İnşirah' olarak isimlendirdik."

İftarın davetiyeleri 75 TL karşılığında İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllü Birimi'nden yada İnşirah Grubu'ndan temin edilebilir.

Gönüllü Birimi İrtibat: 0212 631 21 21 - Dahili 232

İnşirah Grubu Bilgi ve İrtibat: 0542 355 26 40

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021