İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Darbecilere tepkiler çığ gibi büyüyor
Mısır’da darbeci yönetimin halka uyguladığı katliam tüm Türkiye’de protesto edilmeye devam ediyor. Birçok ilde gerçekleşen eylemlerde şehit Mısırlılar için gıyabi cenaze namazı kılındı; katliamın son bulması için dualar edildi.
Mısır 19.08.2013

Bolu Büyük Cami’de Cuma namazından sonra toplanan cemaat, Mısır'da şehit edilen kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kıldı. Daha sonra belediye binası önünde basın açıklaması yapan grup, sloganlar eşliğinde cadde boyu yürüdü.

 

Kocaeli’de katliamı protesto etmek için toplanan grup, olaylara ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, mazlum insanların tüm dünyanın gözleri önünde katledildiği, yaşanılan olayların son yıllardaki en büyük vahşet olduğu vurgulandı.

 

Nevşehir’de sivil halkın öldürülmesini protesto eden grup ise, Atatürk Bulvarı’nda bulunan Gülbahçe önünde oturma eylemi başlattı. Ellerinde Türk bayrakları ile eyleme katılan vatandaşlar, katliamın son bulması için dua etti.

 

Şanlıurfa’da, katliamı kınamak ve protesto etmek için Dergah Camisi önünde toplanan eylemciler, kortej oluşturarak yürüyüş yaptı. Sisi, ABD ve Suudi Arabistan aleyhine sloganlar atan grup, pankart ve afişler ile Mısır halkına destek verdi.

 

Adana’da da katliamı protesto eden vatandaşlar, Cuma namazının ardından Mısır’daki şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

 

Çorum’da İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde toplanan grup, Çorum Ulu Camisi’nde kılınan Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldı. Yoğun katılımın olduğu eylemde Mısırlılar için dualar edildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022