İHH İnsani Yardım Vakfı
Darbecilere tepkiler çığ gibi büyüyor
Mısır’da darbeci yönetimin halka uyguladığı katliam tüm Türkiye’de protesto edilmeye devam ediyor. Birçok ilde gerçekleşen eylemlerde şehit Mısırlılar için gıyabi cenaze namazı kılındı; katliamın son bulması için dualar edildi.
Mısır 19.08.2013

Bolu Büyük Cami’de Cuma namazından sonra toplanan cemaat, Mısır'da şehit edilen kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kıldı. Daha sonra belediye binası önünde basın açıklaması yapan grup, sloganlar eşliğinde cadde boyu yürüdü.

 

Kocaeli’de katliamı protesto etmek için toplanan grup, olaylara ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, mazlum insanların tüm dünyanın gözleri önünde katledildiği, yaşanılan olayların son yıllardaki en büyük vahşet olduğu vurgulandı.

 

Nevşehir’de sivil halkın öldürülmesini protesto eden grup ise, Atatürk Bulvarı’nda bulunan Gülbahçe önünde oturma eylemi başlattı. Ellerinde Türk bayrakları ile eyleme katılan vatandaşlar, katliamın son bulması için dua etti.

 

Şanlıurfa’da, katliamı kınamak ve protesto etmek için Dergah Camisi önünde toplanan eylemciler, kortej oluşturarak yürüyüş yaptı. Sisi, ABD ve Suudi Arabistan aleyhine sloganlar atan grup, pankart ve afişler ile Mısır halkına destek verdi.

 

Adana’da da katliamı protesto eden vatandaşlar, Cuma namazının ardından Mısır’daki şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

 

Çorum’da İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde toplanan grup, Çorum Ulu Camisi’nde kılınan Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldı. Yoğun katılımın olduğu eylemde Mısırlılar için dualar edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021