İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Diriliş Buluşmaları’nın beşincisi Trabzon’da yapıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi, Medeniyet Vakfı, Namaz Gönüllüleri Vakfı ile Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfının iş birliğiyle düzenlenen "Diriliş Buluşmaları" konferansının beşincisi Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Türkiye 05.03.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi, Medeniyet Vakfı, Namaz Gönüllüleri Vakfı ile Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfının iş birliğiyle düzenlenen "Diriliş Buluşmaları" konferansının beşincisi Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Trabzon’da düzenlenen konferansa Rize, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Samsun gibi çevre illerden de yoğun bir katılım sağlandı. 

Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen konferans, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Abdulmetin Balkanlıoğlu, Abdullah Yıldız, İhsan Şenocak, Mehmet Beşir Eryansoy, Muhammed Emin Yıldırım ve Ramazan Kayan hocaların konuşmalarıyla devam etti.

Bülent Yıldırım konuşmasında, Suriye ve Filistin'de yaşananların zalimlik olduğundan bahsederek, geleceği gençlerin kuracağını söyledi. Salondaki kalabalığın kendilerini sevindirdiği kadar İsrail'i üzdüğünü belirten Yıldırım, "Çünkü İsrail ordusu Filistin'i işgal ettiği zaman 'Filistin'deki yaşlıları öldürürüz, gençler ise Filistin davasını unutur' demişlerdir. Şimdi gençler ve kardeşlerimiz Filistin davasını unutmadı. Sizin varlığınız İsrail'e büyük bir mesajdır. İnşallah sizler hem Filistin hem Suriye hem de Irak'ı kurtaracak nesillersiniz" diye konuştu. 

Müslümanlara yönelik büyük bir katliamın yapıldığını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeryüzündeki bütün Müslümanları kurtarmak üzerimize farzdır. Suriye zindanlarında kadınlarımıza ve kızlarımıza yapılanları unutmadık, unutmayacağız. Şu anda bir hapishanede tam 5 bin 700 tane Müslüman kadına kötülük yapanları da unutmadık, unutmayacağız. Burada gençleri yetiştireceksiniz, insan kazanacaksınız. Sabah namazlarına çağırıp Kur'an-ı Kerim okuyacaksınız. Bunları yapacaksınız ki Mescid-i Aksa'ya Suriye'den geçerek girdiğimizde milyonlarca insanın ayak sesini bütün zalimler duyacak."

Ardından söz alan konukların konuşmalarından satırbaşları şöyle: 

Beşir Eryarsoy

Bu salonu dolduran sizler bizler için ne kadar ümit kaynağı iseniz, İslam düşmanları için de o kadar korku kaynağısınız. Küçüğümüzle büyüğümüzle, görev ve sorumluluklarımızın ne olduğunun bilincinde olmak zorundayız. 

Sadece daha güçlü adımlarla ilerleyebilmek için arada bir mola verme hakkımız vardır. Her Mü’min’in yüreği kendi sıkıntılarından daha çok ümmetin sıkıntılarıyla dolar, dolmalıdır. 

Ey kendini ümmetin dertleriyle ilgilenmeye adamış kardeşlerim! Artık omuz omuza, yakın olmalıyız.

Ramazan Kayan

Tarih olmak için değil, tarih yazmak için buradayız. Bu akşam sadece Karadeniz değil; ümmetin yüreği, Kudüs'ün ruhu burada. Bu akşam yeryüzüne şunu ilan ediyoruz; insanlığın kurtuluşu Birleşmiş Milletler'de değil birleşmiş yüreklerdedir. 

Bir toplum, bir ümmet savaş ve silahlarla yok olmaz. Ümmetleri ve toplumları yıkan korkularıdır. Bu ümmet artık korkularından kurtuldu ve bu ümmet İslam'ı, ateşten bir gömlek de olsa giymeye karar verdi.

İhsan Şenocak 

Ey dünya Dün sen, 90 yıl önce bu azîz milleti nasıl Kur'an-ı Hakîm'den ayıramadıysan şimdi de ayıramayacaksın. Kudüs'ü yeniden kurtaranlar Sultan Fatih'in evlatları olacak Allah'ın izni ve inayetiyle.

Biz iffetimizi Facebook'lara feda edemeyiz. Bizim yıldızlarımız magazinciler değil; Hz. Fatıma'dır, Hz. Zeynep'tir.

Abdullah Yıldız

Biz Kur'an'dan, İslam'dan, camilerden koparıldık. Şimdi Diriliş zamanı, yeniden ayağa kalkma zamanı, Kalplerimizin Kur'an'a ısınması, yeniden ayağa kalkma zamanı gelmedi mi?

Selahaddin Eyyubî'nin Türklüğünü, Kürtlüğünü, Araplığını tartışırsak Allah'ın yardımına nasıl layık olacağız. Camilerdeki safları doldurmadıkça, namazlarımızı kılmadıkça Allah bize nasıl yardım etsin?

Nureddin Yıldız

Siz Allahuekber deyip yaşadıkça, Mü'minlerin kanını emen vampirler Allahuekber'in önünde zelil olmaya mahkumdurlar. Bu dünyadaki koca koca güçleri büyük görmeyin. Kaynaklar onların elinde diye sakın ye'se düşmeyin.

Allah yolunda canını, malını feda etmekten kaçınmayan sizin gibi gençler oldukça en büyük hakikat Allahu Ekberdir.  Ben Muhammed (a.s)'nın ümmetiyim; ben Ortadoğu değilim, Anadolu değilim, ben evrenim! Pısırıklığı kabul edemem. Ey genç kardeşim, sen var oldukça bu ümmet yücelecek, Allahu Ekber var olacaktır.

Muhammed Emin Yıldırım 

Ne kadar derdimiz olursa olsun, hepsinin üstünde bir tek derdimiz;  o da yalnız ve yalnız azîz İslâm olmalıdır. Biz İslâm'a gönül verdik. İslâm'dan başka sevda, İslâm'dan başka arzu ve hedef yok bizim için.

Sevda bir iddiadır. İnsanlar için "kara sevda" bir şeyler ifade edebilir, ama bizim için İslâm bir "ak sevdadır” eğer İslâm bizde ak sevdaysa, asla ve asla biz İslâm'ın sırtından geçinmeyiz. Gerçek Mü'min sağına soluna bakmaz. O'nun baktığı bir yer vardır; o da kendinden önce yürümüş büyüklerinin ayak izleridir.

Abdulmetin Balkanlıoğlu

Burada bulunan hocaların hiçbirinin özel bir hesabı yoktur, ümmet hesabı vardır. Sayıya takılmayacağız. Lâ ilâhe illallâh Muhammeden Rasûlullâh'a takılacağız. Yitik neslimize öncelik vereceğiz. Kumar batağında, içki batağında kaybettiklerimizi geri kazanmanın yollarını arayacağız. Yemenin, içmenin tadına vardık; biraz da yedirmenin, içirmenin, giydirmenin, Allah'ı sevdirmenin zevkini tatmamız lazım.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022