İHH İnsani Yardım Vakfı
Diyarbakır'dan Suriye'ye insani yardım
Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Suriye'ye yardım için "Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi" şemsiyesi altında bir araya geldi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek Suriye'ye yardım organizasyonu için il çapında bir girişim başlattıklarını duyurdu.

Diclekent Bulvarı’ndaki bir kahvaltı salonunda düzenlenen basın toplantısında Özgür-Der, Ay-Der, Anadolu Gençlik Derneği, İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen, Diyarbakır Değerlerini Koruma Derneği ile İhvan-Der temsilcilerinden oluşan girişim adına Hasip Yokuş açıklama yaptı.

Yokuş, Suriye'de yarım yüzyıldır hukuk, adalet ve insanlığın olmadığı ağır işkence ve katliamların vahşice işlendiği bir düzenin hüküm sürdüğünü vurguladı.

Zulüm kimden gelirse gelsin mazlumun yanında yer almayı, İslami ve insani bir vecibe olarak gördüklerini ifade eden Yokuş, bu nedenle Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları olarak bu kampanyayı başlattıklarını vurguladı.

Yokuş ayrıca Suriyeli mazlumlar için il çapında başlattıkları "Kardeşlerimiz Üşümesin, Aç Kalmasın" kampanyası kapsamında yardımların dağıtılan broşürlerde yer alan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ziraat Bankası hesaplarına yatırılabileceğini ifade etti.

“Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi” tarafından yapılan basın açıklaması “Yardım çağrımız insani ve İslami duyarlılığını yitirmemiş, insanlık, adalet, özgürlük ve kardeşlik için bir iddiası, sözü olan tüm insanlaradır" sözleriyle sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022