İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Diyarbakır'dan Suriye'ye insani yardım
Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Suriye'ye yardım için "Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi" şemsiyesi altında bir araya geldi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek Suriye'ye yardım organizasyonu için il çapında bir girişim başlattıklarını duyurdu.

Diclekent Bulvarı’ndaki bir kahvaltı salonunda düzenlenen basın toplantısında Özgür-Der, Ay-Der, Anadolu Gençlik Derneği, İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen, Diyarbakır Değerlerini Koruma Derneği ile İhvan-Der temsilcilerinden oluşan girişim adına Hasip Yokuş açıklama yaptı.

Yokuş, Suriye'de yarım yüzyıldır hukuk, adalet ve insanlığın olmadığı ağır işkence ve katliamların vahşice işlendiği bir düzenin hüküm sürdüğünü vurguladı.

Zulüm kimden gelirse gelsin mazlumun yanında yer almayı, İslami ve insani bir vecibe olarak gördüklerini ifade eden Yokuş, bu nedenle Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları olarak bu kampanyayı başlattıklarını vurguladı.

Yokuş ayrıca Suriyeli mazlumlar için il çapında başlattıkları "Kardeşlerimiz Üşümesin, Aç Kalmasın" kampanyası kapsamında yardımların dağıtılan broşürlerde yer alan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ziraat Bankası hesaplarına yatırılabileceğini ifade etti.

“Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi” tarafından yapılan basın açıklaması “Yardım çağrımız insani ve İslami duyarlılığını yitirmemiş, insanlık, adalet, özgürlük ve kardeşlik için bir iddiası, sözü olan tüm insanlaradır" sözleriyle sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022