İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Doğu Guta’daki ailelere insani yardım
Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Doğu Guta’daki ailelere, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveyt Kızılayı iş birliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başlandı.
Suriye 27.02.2018

Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Şam’ın Doğu Guta bölgesine İHH İnsani Yardım Vakfı’nın destekleri sürüyor. İHH, bölgede zor koşullar altında yaşayan sivillere Kuveyt Kızılay’ı işbirliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başladı.

İnsani Yardım Çalışmaları kapsamında İHH, bölgedeki ailelerin sıcak yemek ve ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük 8 bin 800 ekmek ve 5 bin kişilik sıcak yemek dağıtımına başladı. Yardımlar kapsamında bölgeye ayrıca 750 gıda kolisi ve 800 çocuk paketi ulaştırıldı.

img_6862.jpg

Doğu Guta’da son durum

Yaşanan saldırılar nedeniyle Doğu Guta’da yaşayan 400 bini aşkın sivil ağır şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. İnsanlar, en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorlar. Yardımların, Doğu Guta halkının ihtiyaçlarını bir nebze olsun hafifletmesi bekleniyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

img_7239.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'nin kuzeyindeki milyonlarca kişiye yardım ulaştırılmasını sağlayan Babül Hava Sınır Kapısı’nın açık tutulması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne çağrıda bulundu.
07.07.2022
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 12. yılında “Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor!” sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Katılımcılara hitap eden İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Türkiye’nin İsrail’le normalleşme adımlarından vazgeçmesi gerektiğini belirterek, “İsrail ile normalleşme asla olmaz” diye konuştu.
Mavi Marmara
01.06.2022
Mavi Marmara Gazisi, gemide yaşananları anlattı
Mavi Marmara Gazisi, gemide yaşananları anlattı
Gazze’ye yardım ulaştırmak için yola çıkan Mavi Marmara Gemisi’nde İsrail saldırısı sonucu gazi olan Canip Tunç; yaşadıklarını, şahitliklerini ve hissettiklerini İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
Mavi Marmara
31.05.2022