İHH İnsani Yardım Vakfı
Doğu Guta’daki ailelere insani yardım
Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Doğu Guta’daki ailelere, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveyt Kızılayı iş birliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başlandı.
Suriye 27.02.2018

Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Şam’ın Doğu Guta bölgesine İHH İnsani Yardım Vakfı’nın destekleri sürüyor. İHH, bölgede zor koşullar altında yaşayan sivillere Kuveyt Kızılay’ı işbirliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başladı.

İnsani Yardım Çalışmaları kapsamında İHH, bölgedeki ailelerin sıcak yemek ve ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük 8 bin 800 ekmek ve 5 bin kişilik sıcak yemek dağıtımına başladı. Yardımlar kapsamında bölgeye ayrıca 750 gıda kolisi ve 800 çocuk paketi ulaştırıldı.

img_6862.jpg

Doğu Guta’da son durum

Yaşanan saldırılar nedeniyle Doğu Guta’da yaşayan 400 bini aşkın sivil ağır şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. İnsanlar, en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorlar. Yardımların, Doğu Guta halkının ihtiyaçlarını bir nebze olsun hafifletmesi bekleniyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

img_7239.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Ayrımcılığa dur diyelim!
Ayrımcılığa dur diyelim!
Son günlerde mültecilere ve göçmenlere yönelik artan ırkçı ve ayrımcı söylemlere karşı İHH İnsani Yardım Vakfı ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından ortak kamuoyu duyurusu yayınlandı.
Mülteci
09.05.2022
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
Sivil Toplum Kuruluşları, mültecilerin ülkelerine dönmelerine yönelik artan siyasi söylemler ve bazı kesimlerce sürdürülen ırkçı yaklaşımlara ilişkin İHH Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı.
Mülteci
28.04.2022
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü, yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması amacıyla bu sene dokuzuncu kez idrak edilecek. Anlamlı günde, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli etkinlikler, hediye dağıtımları ve iftar programları gerçekleştirilecek.
Ramazan, Yetim
15.04.2022