İHH İnsani Yardım Vakfı
Dünya Mescid-i Aksa Gününe Özel Sergi
İHH İnsani Yardım Vakfı, dünya Mescid-i Aksa günü dolayısıyla Fatih-Saraçhane Parkı’nda fotoğraf sergisi açtı. Parkın içinde Kubbet-üs Sahra’nın özel yapılan maketi içinde gerçekleştirilen sergi ilk gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Sergi Çarşamba akşamına kadar açık olacak.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu 27.06.2011

Efendimizin (a.s) miraç mekânı Mescid-i Aksa, önlem alınmaz ise yakın bir gelecekte İsrail tarafından yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya. Dünya üzerindeki bütün Müslümanların ortak derdi olan Mescid-i Aksa büyük tehlike altında.

Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan Müslümanlar, miraç kandilini her yıl Dünya Mescid-i Aksa Günü olarak idrak ediyor ve dünyanın dört bir yanında Mescid-i Aksa’yı ve Filistin halkını desteklemek üzere programlar gerçekleştiriyor. İHH İnsani Yardım Vakfı da Fatih-Saraçhane Parkı'nda bu yok oluşa dur demek için bir fotoğraf sergisi oluşturdu. Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu büyük tehlikeyi insanlara anlatabilmek için gerçekleştirilen sergi ilk gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. 29 Haziran Çarşamba gününe kadar açık olacak sergi 10:00 ile 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergi, özel olarak tasarlanan Kubbet-üs Sahra şeklindeki maketin içerisinde gerçekleştiriliyor. İstanbulluların yanı sıra turistlerin de büyük ilgi gösterdiği sergide ziyaretçilere İHH gönüllüsü görevliler ve rehberler eşlik ediyor.

29 Haziran tarihine kadar açık olacak sergiye tüm duyarlı halkımızı bekleriz.

Mescid-i Aksa Fotoğrafları için tıklayınız.İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022