İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Dünya Yetimler Gününde Suriyeli yetimler unutulmadı
İHH İnsani Yardım Vakfı 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde Suriye’nin Azez kırsalında kurulan Şam Yetimler Köyü’ndeki yetim çocuklar için iftar programı düzenledi.
19.04.2022

Her yıl Ramazan ayının 15'nci gününde çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Dünya Yetimler Günü'nde İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi ve yurtdışında birçok bölgede yetim çocuklarla buluştu.

img_9476.jpg

Yetim çocuklara yönelik birçok alanda hizmet verdiklerini söyleyen Suriye Babuselam Koordinasyon Merkezi sorumlusu Tahir Güzelel, “Mübarek Ramazan günlerinde yetim çocuklarımıza her gün iftar vermeye gayret gösteriyoruz. Bugün ise dünyanın birçok bölgesinde coşkuyla kutlanan ‘Dünya Yetimler Günü’ kapsamında Şam Yetimler Köyü’nde bin 200 kişilik iftarı yetim çocuklarımıza ve ailelerimize ulaştırdık. Bu özel günde yetim çocuklarımızın mutluluğuna vesile olan değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.”

412715293261.jpg

Kurulan oyun parkurlarında doyasıya eğlenen yetim çocuklara programın sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Dünya Yetimler Günü

Dünya Yetimler Günü, İHH İnsani Yardım Vakfı ve İslam İşbirliği Teşkilatı ortaklığıyla 2013 yılında “İslam Dünyasında Yükselen Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü” başlığı altında İstanbul'da düzenlenen 5. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı'nda ilan edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
Doğu Afrika büyük bir kuraklıkla karşı karşıya. Özellikle bölge ülkeleri Etiyopya, Somali ve Kenya, kuraklık nedeniyle zor günler yaşıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, kuraklıktan etkilenen ülkelere yardım ulaştırmak için harekete geçti.
15.09.2022
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib ve Halep ili kırsalındaki çadır kent ve kamplarda yaşayan 25 bin aileye et yardımı yapıldı.
Adak-Akika, Kurban
15.09.2022
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentine bağlı İhtimlat kasabasında 96 evi ailelere teslim etti.
22.08.2022