İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Dünya Yetimler Gününde Suriyeli yetimler unutulmadı
İHH İnsani Yardım Vakfı 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde Suriye’nin Azez kırsalında kurulan Şam Yetimler Köyü’ndeki yetim çocuklar için iftar programı düzenledi.
19.04.2022

Her yıl Ramazan ayının 15'nci gününde çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Dünya Yetimler Günü'nde İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi ve yurtdışında birçok bölgede yetim çocuklarla buluştu.

img_9476.jpg

Yetim çocuklara yönelik birçok alanda hizmet verdiklerini söyleyen Suriye Babuselam Koordinasyon Merkezi sorumlusu Tahir Güzelel, “Mübarek Ramazan günlerinde yetim çocuklarımıza her gün iftar vermeye gayret gösteriyoruz. Bugün ise dünyanın birçok bölgesinde coşkuyla kutlanan ‘Dünya Yetimler Günü’ kapsamında Şam Yetimler Köyü’nde bin 200 kişilik iftarı yetim çocuklarımıza ve ailelerimize ulaştırdık. Bu özel günde yetim çocuklarımızın mutluluğuna vesile olan değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.”

412715293261.jpg

Kurulan oyun parkurlarında doyasıya eğlenen yetim çocuklara programın sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Dünya Yetimler Günü

Dünya Yetimler Günü, İHH İnsani Yardım Vakfı ve İslam İşbirliği Teşkilatı ortaklığıyla 2013 yılında “İslam Dünyasında Yükselen Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü” başlığı altında İstanbul'da düzenlenen 5. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı'nda ilan edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
15 insani yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı
15 insani yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı
Suriye’de savaşın başladığı 2011 yılından bu yana milyonlarca ihtiyaç sahibine yardım götüren İHH, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla yeni bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde, İHH Ümraniye Temsilciği tarafından Suriye’ye 15 TIR’lık yardım malzemesi gönderildi. TIR’lar için Ümraniye Belediyesi Merkez Garaj’ında uğurlama programı düzenlendi.
20.01.2023
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan Suriyeli çocuklara mont desteği
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan Suriyeli çocuklara mont desteği
“Her Ay Bir Proje” sloganıyla yola çıkan Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu, İHH ile koordineli olarak Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki 6 bin 255 çocuğa mont dağıtımı yaptı.
18.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023