İHH İnsani Yardım Vakfı
Elazığ'da minik eller yetimler için para topladı
Elazığ Anaokulu öğrencileri, "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesi kapsamında biriktirdikleri paraları İHH aracılığıyla yetim çocuklara ulaştırıyor.
Türkiye 13.01.2014

Elazığ Anaokulu, anlamlı ve büyüklere örnek olacak bir proje başlattı. Anaokulundaki minikler İHH aracılığıyla başta Suriye olmak üzere yetim kardeşlerine ulaştırmak için para biriktirdi.

İHH'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığıyla birlikte yürüttüğü proje önce miniklere anlatıldı. Yaşları 5 ila 6 arasında değişen minikler büyük bir heyecanla paralarını biriktirdiler. Elleri küçük yürekleri büyük minikler, tek tek saydı yetim çocuklar için biriktirdikleri paraları.

Proje kapsamında miniklerin biriktirdikleri paralar İHH aracılığıyla yetim çocuklara ulaştırılacak.

Okul Müdürü Onur Demir, "İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesine de destek olmaya karar verdik. Eğitim yılı başında bu projeyi de uygulamaya koyduk. Bu projeyle de öğrenciler sınıflarında bulunan kumbaralara her cuma istedikleri miktarda para koyuyor. Kumbaralarda biriken paralar her ay İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla yetim çocukların annelerinin hesabına aktarılıyor. 11 sınıfımız var. Her sınıfın bir yetim kardeşi var. Herkes kardeşine destek oluyor" diye konuştu.

Okulda görevli öğretmen Emel Bulut da uyguladıkları proje ve kampanyalarla çocuklara yardımlaşma ve paylaşmayı öğretmek istediklerini belirterek, "Kampanyalara veliler büyük destek veriyor. Yetim çocuklar da bizim çocuklarımız. Velilerimiz de bize destek oldu ve bu projeyi başlattık. Bütün çocuklarımızla yetim kardeşlerimize sahip çıkmaya başladık" dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021