İHH İnsani Yardım Vakfı
Elazığ'dan Suriye'ye 8 tır yardım
Elazığ İnsani Yardım Derneği’nin il çapında yürüttüğü kampanya ile toplanan yardımlar Suriye’ye doğru yola çıkarıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 “Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası kapsamında harekete geçen Elazığ İnsani Yardım Derneği tarafından 7–17 Ocak 2013 tarihleri arasında yürütülen yardım organizasyonu ile toplanan 8 tır yardım malzemesi Suriye’ye doğru yola çıkarıldı. 

Elazığ Gar Meydanı’nda yapılan uğurlama programına Vali Muammer Erol, Elazığ STK Platformu temsilcileri ve organizasyon komitesi katıldı.

Toplanan yardımlar hakkında bilgi veren İHH Elazığ Temsilcisi Metin Kılıç, Suriye için “Bir Ekmek Bir Battaniye” adlı yardım kampanyasının semeresini verdiğini, toplanan yardımların en kısa sürede ihtaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Programda konuşma yapan Vali Muammer Erol toplanan yardımların Elazığlıların Suriyeli mazlum kardeşlerine karşı duydukları hassasiyetin bir nişanesi olduğunu belirterek, kampanyaya vesile olan sivil toplum yetkililerini kutladı.

Yardımların mağdur insanların acılarının dinmesine vesile olmasını dilediğini ifade eden Vali Erol, “Allah hayır yapanların hayrını kabul etsin. İnşallah kardeşlerimizin de acıları, sıkıntıları en kısa sürede biter ve bizim kendilerine yapacağımız yardımlara ihtiyaçları olmayacak eski güzel günlerine dönerler” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla uğurlanan yardım tırlarından 6’sında un, diğer 2 tırda ise kıyafet, battaniye ve çeşitli kuru gıda ürünleri yer alıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022