İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Elazığ'dan Suriye'ye 8 tır yardım
Elazığ İnsani Yardım Derneği’nin il çapında yürüttüğü kampanya ile toplanan yardımlar Suriye’ye doğru yola çıkarıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 “Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası kapsamında harekete geçen Elazığ İnsani Yardım Derneği tarafından 7–17 Ocak 2013 tarihleri arasında yürütülen yardım organizasyonu ile toplanan 8 tır yardım malzemesi Suriye’ye doğru yola çıkarıldı. 

Elazığ Gar Meydanı’nda yapılan uğurlama programına Vali Muammer Erol, Elazığ STK Platformu temsilcileri ve organizasyon komitesi katıldı.

Toplanan yardımlar hakkında bilgi veren İHH Elazığ Temsilcisi Metin Kılıç, Suriye için “Bir Ekmek Bir Battaniye” adlı yardım kampanyasının semeresini verdiğini, toplanan yardımların en kısa sürede ihtaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Programda konuşma yapan Vali Muammer Erol toplanan yardımların Elazığlıların Suriyeli mazlum kardeşlerine karşı duydukları hassasiyetin bir nişanesi olduğunu belirterek, kampanyaya vesile olan sivil toplum yetkililerini kutladı.

Yardımların mağdur insanların acılarının dinmesine vesile olmasını dilediğini ifade eden Vali Erol, “Allah hayır yapanların hayrını kabul etsin. İnşallah kardeşlerimizin de acıları, sıkıntıları en kısa sürede biter ve bizim kendilerine yapacağımız yardımlara ihtiyaçları olmayacak eski güzel günlerine dönerler” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla uğurlanan yardım tırlarından 6’sında un, diğer 2 tırda ise kıyafet, battaniye ve çeşitli kuru gıda ürünleri yer alıyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022