İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
Filistin-Gazze 16.05.2024

İşgalci İsrail, Gazze’de kadın, çocuk, yaşlı ve sivillere yönelik saldırılarını sürdürüyor. Apertheid rejimi,  bir yandan insanlık dışı saldırılarda bulunurken, bir yandan da insani yardımların girişini engelleyerek Gazzelileri açlık ve salgın hastalık riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

İşgalci İsrail’in saldırılarında şu ana kadar, çoğunluğu kadın ve çocuk 35 bin 223 kişi şehit oldu, 80 bine yakın kişi ise yaralandı ya da sakatlandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, Gazze'deki işgalin bitmesi ve Filistin'in özgürlüğü için yürüyüş eylemi düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüşte katılımcılar, meşalelerle Eminönü Meydanı’na kadar yürüyecek.

Yürüyüşümüze tüm İstanbulluları davet ediyoruz.

Yer:        Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

Tarih:    18 Mayıs Cumartesi

Saat:     20.30

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024