İHH İnsani Yardım Vakfı
En Başarılı Dernek Ödülü AYDER’in
Konya merkezli insani yardım derneği AYDER, Yılın En Başarılı Derneği ödülüne layık görüldü.
Türkiye 27.02.2013

Konya MÜSİAD’ın 20. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz gün gerçekleşti. 2012 yılının başarılı firma ve yöneticilerine çeşitli dallarda ödüllerin de verildiği gecede AYDER Anadolu İnsani Yardım Derneği, insani yardım çalışmalarındaki başarılarından dolayı ödüle layık görüldü.

MÜSİAD’ın Konya’daki merkezinde gerçekleştirilen törende AYDER Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Erdim, “Yılın En Başarılı Derneği Ödülünü” Konya MÜSİAD Eski Başkanı Arslan Korkmaz’ın elinden aldı.

Erdim konuyla ilgili verdiği demeçte; “2005 yılından bu yana Filistin’den Çeçenistan’a, Arakan’dan Moro’ya, Doğu Türkistan’dan tüm Afrika’ya, Patani’den Suriye’ye, 135 ülke ve bölgede insani yardım çalışmaları yapmaktayız. Yapılan bu çalışmalara destek veren Konyalı esnaf ve iş adamlarımıza, dualarıyla ve tüm maddi - manevi imkânlarıyla desteklerini esirgemeyen aziz Konya halkımıza şükranlarımızı iletiyoruz. Ve bu anlamlı ödülü mağdur ve mazlum kardeşlerimize yaptığımız birçok organizeyi destekleyen Konyalı bağışçılarımız adına alıyorum.’’ diye konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021