İHH İnsani Yardım Vakfı
Endonezyalı Hayırseverlerden Gazze’ye Hastane
Gazze yardım filosu yararına çeşitli faaliyetler yürüten Endonezya’daki MER-C kuruluşu Gazze’nin Beyt Lahiya bölgesinde Endonezya Hastanesi adında bir sağlık kuruluşu inşa edecek. İHH İnsani Yardım Va
Endonezya, Filistin, Güney Asya, Ortadoğu, Türkiye 14.05.2010

MER-C, yürüttüğü  yardım faaliyetleriyle, Gazze yardım filosuna gemi ve yardım malzemesi alımı için Endonezya halkından 40.000 ABD Doları yardım topladı. Hayırsever grup, kısa bir süre içerisinde filo yararına yardım geceleri, radyo programları, çeşitli sunum ve seminerler ve basın-yayın organları vasıtasıyla reklam ve duyurular gerçekleştirdi.

Nurfitri Taher, Endonezya’daki MER-C kuruluşu adına vakfımıza yaptığı açıklamada, yardım filosu organizasyonunun kendilerine çok heyecan verdiğini, bu vesileyle, inşa edecekleri hastanenin imar planlarının takibi için Gazze’ye gideceklerini bildirdi. Gemi alımı için yardım toplarken etraftan neden gemi kiralama yoluna gidilmediği ve korkup korkmadıkları konusunda pek çok soruyla karşılaştıklarını belirten Taher, “hiç kimsenin, Gazze’ye gidip ambargoyu delecek bir projeye gemi kiralamak istemediğini, sigorta şirketlerinin böyle bir gemiyi sigortalamadığını onlara anlatıyoruz. Ayrıca korkmadığımızı ve Gazze’ye giderek oradaki durumu kendi gözlerimizle görüp sonrasında daha çok insanı bu konuda bilinçlendirebileceğimizi söylüyoruz” dedi.

MER-C yardım kuruluşu yetkilileri ayrıca diğer Filistin gönüllüleriyle buluşacak olmalarının ve Beyt Lahiya’da hastanenin inşa edileceği yere ilk çiviyi çakmanın heyecanını şimdiden yüreklerinde hissettiklerini ifade ettiler. Ayrıca, ne pahasına olursa olsun, Endonezyalıların sevgi ve destek mesajlarını, çekilen acılara, göğüs gerilen zorluklara rağmen yılmadan mücadeleye devam eden kahraman Filistin halkına ulaştıracaklarını ve bu hastaneyi orada inşa edeceklerini söylediler.

MER-C yardım organizasyonu, savaş mağdurları ile afetzedelere acil tıbbi yardım ulaştırmak üzere kuruldu. Ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilir: http://www.mer-c.org

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021