İHH İnsani Yardım Vakfı
Esad ve adamlarına suç duyurusu
Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.05.2011

Suriye ile Dayanışma Plaftormu sözcüsü Osman Atalay, Başer Esad ve yandaşlarının yaptıkları katliamlarla ilgili yargıya hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.  İstanbul Adliyesi önünde bir araya gelen Suriye ile Dayanışma Platformu üyeleri adliye önünde Suriye ve Türk bayrakları açarak, Beşar Esad aleyhine sloganlar attılar.

Burada Suriye ile Dayanışma Platformu adına söz alan IHH Başkan Yardımcısı Osman Atalay, 26 yaşındaki Tunuslu Muhammed Buazizi'nin kendini diri diri yakması ile alevlenen isyan ateşinin Ortadoğu ülkelirini yönetin diğer diktatör rejimlerini de kuşattığını söyledi. Arap baharı olarak atlandırılan süreçte ülkelerini baskı ve korku ile yöneten kişi ve aileleri karşı topyekün bir halk hareketi başlatıldığını vurgulayan Osman Atalay, ''Halkın kendi onuruna, ekmeğine sahip çıkmak amacıyla başlattığı halk hareketini bastırmaya çalışan Esad rejminin bugüne kadar yüzlerce kişiyi katletti. Suriye halkının baskılara karşı sürdürdüğü onurlu mücadele göstermiştir ki, yıllardır halkı baskı ile yöneten dikta ve istihbarat rejminden artık halk korkmuyor'' dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022