İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Esad ve adamlarına suç duyurusu
Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.05.2011

Suriye ile Dayanışma Plaftormu sözcüsü Osman Atalay, Başer Esad ve yandaşlarının yaptıkları katliamlarla ilgili yargıya hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.  İstanbul Adliyesi önünde bir araya gelen Suriye ile Dayanışma Platformu üyeleri adliye önünde Suriye ve Türk bayrakları açarak, Beşar Esad aleyhine sloganlar attılar.

Burada Suriye ile Dayanışma Platformu adına söz alan IHH Başkan Yardımcısı Osman Atalay, 26 yaşındaki Tunuslu Muhammed Buazizi'nin kendini diri diri yakması ile alevlenen isyan ateşinin Ortadoğu ülkelirini yönetin diğer diktatör rejimlerini de kuşattığını söyledi. Arap baharı olarak atlandırılan süreçte ülkelerini baskı ve korku ile yöneten kişi ve aileleri karşı topyekün bir halk hareketi başlatıldığını vurgulayan Osman Atalay, ''Halkın kendi onuruna, ekmeğine sahip çıkmak amacıyla başlattığı halk hareketini bastırmaya çalışan Esad rejminin bugüne kadar yüzlerce kişiyi katletti. Suriye halkının baskılara karşı sürdürdüğü onurlu mücadele göstermiştir ki, yıllardır halkı baskı ile yöneten dikta ve istihbarat rejminden artık halk korkmuyor'' dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022