İHH İnsani Yardım Vakfı
Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip’in 109’uncu yetim kardeşi
“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında 108 yetime sponsor olarak rekor kıran İstanbul'daki Eyüp Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri 1 yetime daha kardeş oldu.
Türkiye 28.03.2014

Eyüp Kız İmam Hatip, İHH'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı desteğiyle 2013 - 2014 eğitim yılında başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası 80 ilde 1775 okul ve Kur'an kursu, 5 bin üzerinde de yetime ulaştı.

Türkiye genelinde büyük rağbet gören projeye katılan İstanbul'daki Eyüp Kız İmam Hatip 108 olan yetim sponsorluğunu, Ortaokul kısmının aldığı yetim kardeş ile 109’a çıkardı. Eyüp kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kendine ait olan rekorunu +1 geliştirmiş oldu.

Bu sebeple Eyüp'de ki okul binasında İHH yetkilileri ile Okul Müdür yardımcısı Nizamettin Demir, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla bir program düzenlendi.

Programda açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcısı Nizamettin Demir, bu hayırlı çalışmaya öncülük eden İHH’nın çalışmalarını takdir ile takip ettiklerini, yetim çalışmasından haberdar olduktan sonra öğretmen arkadaşlarla çocuklarımıza öncülük ederek Türkiye dahil bir çok ülkeden aldıkları yetimleri, kendileri gibi hayata hazırlayan öğrencileri olduğu için mutlu olduklarını ifade etti. Eğitimde Türkiye dereceleri olduğunu belirten Nizamettin Demir, bir alanda kazandıkları birinciliğin kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini bununda yetim kardeş çalışmasında 109 yetim ile kazandıkları birincilik olduğunu söyledi.

Programda konuşan İHH Yetimhaneler koordinatörü Reşat Başer de projenin geldiği nokta hakkında öğrencilere bilgi verdi. Yetimlere sahip çıktıkları ve bu çalışmada ki gösterdikleri üstün gayretten dolayı öğrencilere teşekkür eden Başer, öğrencilerin diğer okullara örnek bir çalışma sergilediklerini belirtti.

İHH’nın yetimlere yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına ilginin giderek büyüdüğünü söyleyen Başer, “Kampanyanın uygulandığı il sayısı 80, okul ve Kur'an kursu ise toplam bin 500'u aştı. Şu ana kadar İHH’nın Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında 46 ülkede sponsor olduğumuz yetim sayısı 42 bine yaklaştı" dedi.

Bu arada İHH’nın Türkiye’de desteklenen yetim sayısı da 5.000’i geçti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021