İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi iyilikte bir adım önde
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencileri her kıtadan bir yetime sponsor oldu. Ayrıca Afrika’daki kuraklığa tepkisiz kalamayan öğrenciler bir de su kuyusu açtırmak için çalıştılar.
Türkiye 07.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri Aralık 2013’te her kıtadan bir yetim alarak “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” projesine dâhil olan Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencilerine çalışma hakkında ayrıntılı bilgi vermek için bir sunum gerçekleştirdi.

Ayrıca Afrika’daki kuraklığa tepkisiz kalamayan öğrenciler İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu konudaki çalışmalarını duyup yoksulluk, açlık ve susuzluk çeken Somali halkının yanında olduklarını göstermek için okullarında bir gönüllü çalışması başlattı. Okul panolarında yayınladıkları şiir ve afişleri ile çalışmalarına dikkat çeken öğrenciler, bir buçuk ay içerisinde yaklaşık 8800 TL toplayıp su kuyusu açılması için İHH’ya teslim ettiler.

Vakıf merkezine gelen okul müdürü Abdulkadir Korkmaz, öğrencilerinin dünyanın yoksul ve muhtaç coğrafyaları için duyarlılık örneği gösterdiğini ve bunu idare olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022