İHH İnsani Yardım Vakfı
Filistin halkı yardımlarınızı bekliyor
Filistin’de bugün isimli bir internet sitesini yöneten El-Kuds El-Arabi gazetesi yazarı Eymen Halid, Gaziantep’te katıldığı panelde “Kardeş Filistin halkı sizin yardımlarınızı bekliyor. Bu gemiler Fil
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 23.04.2010

Filistin’de bugün isimli bir internet sitesini yöneten El-Kuds El-Arabi gazetesi yazarı Eymen Halid "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" programı dâhilinde İHH Gaziantep derneği'nin düzenlediği panel için Gaziantep'e geldi. Panelin açılış konuşmasını İHH Gaziantep Şube Başkanı Şükrü Okudan yaptı. Okudan, “Filistin ile ilgili söylenecek çok şey yok. Filistin tüm Müslümanlar için kanayan bir yara. Orada mücadele devam ediyor. Türkiye'deki Müslümanlar olarak, Filistin için ne yapıyoruz diye kendimize sormamız gerekiyor" dedi. 

Gaziantep'teki faaliyet gösteren birçok STK yöneticisi ve basın mensubuna Filistin'in son durumu hakkında bilgi veren Eymen Halit ise İHH'nın Filistin'e Birleşmiş Milletlerden daha çok yardım ettiğini ifade etti. 

'GAZZE'DE HAPİS HAYATI YAŞANIYOR' 

Eymen Halid, Kardeş Filistin halkı sizin yardımlarınızı bekliyor. Bu gemiler Filistinliler için çok şey ifade ediyor. Bu tarihi bir olaydır. Tüm Türkiye halkının bu harekete destek olacağını ümit ediyorum” dedi. Filistin ve özellikle de Gazze'deki Müslümanların büyük zorluklar yaşadıklarını anlatan Eymen Halid, "Gazze şu anda çok zor durumda. Gazze şu an yardıma muhtaç. 3 yıldır ambargo altında. Bugünlerde daha da şiddetli bir hal aldı. Bu kuşatma öyle bir hal aldı ki, inanın anlatamıyorum. Gazze'de hapishane hayatı yaşanıyor" diye konuştu. 

'FİLİSTİN GEMİLERİ BEKLİYOR' 

Panelde konuşan bir başka isim Gerçek Hayat Dergisi muhabiri Adem Özköse de cephelerden birinin adının İstanbul Cephesi olarak adlandırıldığını belirterek, "Filistinliler, gemilere Nuhun Gemisi ismini yakıştırdılar. Farklı birçok ülkeden onlarca insanın ve yardımların bulunacağı bu gemiler, İsrail'in tüm engelleme girişimlerine rağmen İnşallah Gazze'ye ulaşacak ve o yol bir daha asla kapanmayacaktır" diye konuştu. 

Olası engellemeler ve saldırılar karşısında da asla geri dönülmeyeceğini belirten Adem Özköse, "Filistin Türkiye'den gelecek gemileri dört gözle beklemektedir. Türkiye’nin yaptığı yardımlar BM'den daha fazladır ve gemilerin Gazze'ye ulaşması tüm dünyaya ambargonun delindiğini gösterecek ve Gazzeliler için bir yol açılacaktır " şeklinde konuştu. 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021