İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Filistin İçin Özgürlük Konvoyu!
Gazze’deki mazlumların sesine ses verebilmek için Türkiye’nin dört bir yanından binlerce araç ve on binlerce vicdan sahibi Filistin dostuyla 3 Kasım 2023 Cuma günü 10:00’da İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan yola çıkıyor, 5 Kasım 2023 Pazar günü 14:00'da İncirlik Üssü'ne ulaşıyoruz.
01.11.2023

Apartheid rejimi İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik soykırıma varan saldırıları devam ediyor.

Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı ABD’nin takınmış olduğu İsrail yanlısı tutum, tüm dünyada büyük tepkilere neden oluyor.

Biz de tepkimizi gerçek muhataplarına haykırmak amacıyla ‘Filistin İçin Özgürlük Konvoyu’ sloganıyla Türkiye genelinden vatandaşlarımızın katılımıyla Adana’daki İncirlik Üssü’ne gidiyoruz!

Gazze’deki mazlumların sesine ses verebilmek için Türkiye’nin dört bir yanından binlerce araç ve on binlerce vicdan sahibi Filistin dostuyla yola çıkıyoruz.

yatay.jpg

İlk rota olarak konvoyun güzergahı, 3 Kasım 2023 Cuma günü 10:00’da İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan başlayarak sırasıyla Kocaeli, Ankara ve Konya ile devam edip 5 Kasım 2023 Pazar günü İncirlik Üssü’nde sona erecek ve burada 14:00’da basın açıklaması yapılacaktır.

Diğer konvoy rotaları ve illerdeki salon programlarının da yer aldığı tüm detaylar, aşağıdaki görselde mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için; 0212 631 21 21 numaralı hat üzerinden İHH İletişim Merkeziyle irtibat kurabilirsiniz.

filistin-icin-ozgurluk-konvoyu-rota.jpg

 

İlgili haberler
Tümünü gör
On binler, Gazze’ye destek için yürüdü
On binler, Gazze’ye destek için yürüdü
Türkiye’nin birçok şehrinde, İsrail zulmüne dikkati çekmek ve Gazze’ye destek olmak amacıyla Filistin İnisiyatifi Platformu öncülüğünde “El Ele Gazze Şeridi” eylemi düzenlendi. İstanbul’da düzenlenen eylemde on binlerce kişi, Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na yürüdü. Eyleme katılanlar, güzergâh üzerinde 3,5 kilometrelik insan zinciri oluşturdu.
12.11.2023
''Filistin İçin Özgürlük Konvoyu'' on binlerce kişiyle İncirlik Üssü’ndeydi!
''Filistin İçin Özgürlük Konvoyu'' on binlerce kişiyle İncirlik Üssü’ndeydi!
Türkiye genelinden Filistin’e destek için İHH İnsani Yardım Vakfı’nın çağrısıyla yola çıkan ‘‘Filistin İçin Özgürlük Konvoyu’’ kapsamında Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne gelinerek on binlerce kişinin katılımıyla dev bir miting düzenlendi ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi.
05.11.2023
"Filistin İçin Özgürlük Konvoyu" Konya'da!
"Filistin İçin Özgürlük Konvoyu" Konya'da!
İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Filistin'e destek için Adana'daki İncirlik Hava Üssü'ne gitmek üzere yola çıkan ‘‘Filistin İçin Özgürlük Konvoyu’’ son duraklama noktası olan Konya'ya ulaştı. Konvoy katılımcıları ve vatandaşların iştirakiyle Konya’daki Mevlana Meydanı’nda dev bir miting düzenlendi.
04.11.2023