İHH İnsani Yardım Vakfı
Filistin Sağlık Bakanı’ndan İHH ve Mavi Marmara’ya Ziyaret
Filistin Sağlık Bakanı Dr. Mofeed Mokhallalati, yardımcılarıyla birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 14.05.2013
Daha sonra yanındakilerle birlikte Mavi Marmara gemisini ziyaret eden Dr. Mofeed Mokhallalati, gemiyi gezdikten sonra çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Mavi Marmara’dan ayrıldı.
 
Filistin Sağlık Bakanı Dr. Mofeed Mokhallalati ve ekibindekiler İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek Başkanımız Bülent Yıldırım ile görüştüler. 
 
Vakfın faaliyetleri çerçevesinde bilgilendirilen  Dr. Mofeed Mokhallalati, Bülent Yıldırım ile sohbet ederek fikir alışverişinde bulundular. Daha sonra İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan ayrılan Filistin Sağlık Bakanı, Mavi Marmara gemisine geçti. Dr. Mofeed Mokhallalati, kendisine mihmandarlık yapan gemi kaptanıyla birlikte gemiyi gezdi. 
 
Saldırı ve saldırı sırasında şehit olan kardeşlerimizle alakalı bilgilendirilen Dr. Mofeed Mokhallalati yaptığı açıklamada; “Türk halkı Filistinlileri hem seviyor hem de sahipleniyor. Türk halkı, Filistin için her şeyini feda eder, bunu da 9 canını şehit vererek gösterdi. En önemlisi de Türkiye, Gazze konusunda tüm dünyaya ablukanın kaldırılması hususunda liderlik yapıyor ve bu meseleyi ulaştırıyor. Mavi Marmara’dan sonra da Filistin’in kurtuluşu ve Gazze ambargosunun kalkması için Türkiye hiç durmadı. İsrail ile ilişkilerin düzeltilmesi için de ambargonun kaldırılması şartı koyuldu. Tıpkı Mavi Marmara’da yaşandığı gibi, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargo insanlık ve hukuk tarihi açısından büyük bir suçtur" diye konuştu. 
 
İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021