İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Filistin Sağlık Bakanı’ndan İHH ve Mavi Marmara’ya Ziyaret
Filistin Sağlık Bakanı Dr. Mofeed Mokhallalati, yardımcılarıyla birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.
Filistin, Filistin-Gazze, Ortadoğu, Türkiye 14.05.2013
Daha sonra yanındakilerle birlikte Mavi Marmara gemisini ziyaret eden Dr. Mofeed Mokhallalati, gemiyi gezdikten sonra çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Mavi Marmara’dan ayrıldı.
 
Filistin Sağlık Bakanı Dr. Mofeed Mokhallalati ve ekibindekiler İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek Başkanımız Bülent Yıldırım ile görüştüler. 
 
Vakfın faaliyetleri çerçevesinde bilgilendirilen  Dr. Mofeed Mokhallalati, Bülent Yıldırım ile sohbet ederek fikir alışverişinde bulundular. Daha sonra İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan ayrılan Filistin Sağlık Bakanı, Mavi Marmara gemisine geçti. Dr. Mofeed Mokhallalati, kendisine mihmandarlık yapan gemi kaptanıyla birlikte gemiyi gezdi. 
 
Saldırı ve saldırı sırasında şehit olan kardeşlerimizle alakalı bilgilendirilen Dr. Mofeed Mokhallalati yaptığı açıklamada; “Türk halkı Filistinlileri hem seviyor hem de sahipleniyor. Türk halkı, Filistin için her şeyini feda eder, bunu da 9 canını şehit vererek gösterdi. En önemlisi de Türkiye, Gazze konusunda tüm dünyaya ablukanın kaldırılması hususunda liderlik yapıyor ve bu meseleyi ulaştırıyor. Mavi Marmara’dan sonra da Filistin’in kurtuluşu ve Gazze ambargosunun kalkması için Türkiye hiç durmadı. İsrail ile ilişkilerin düzeltilmesi için de ambargonun kaldırılması şartı koyuldu. Tıpkı Mavi Marmara’da yaşandığı gibi, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargo insanlık ve hukuk tarihi açısından büyük bir suçtur" diye konuştu. 
 
İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022