İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Emine Erdoğan yetimleri Köşk’te ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 6. Uluslar arası Çocuk Buluşması kapsamında Türkiye’ye gelen yetimlerini Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda kabul etti. Yetimler ayrıca İstanbul Valiliği’ni de ziyaret etti.
16.10.2014
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 6. Uluslararası Çocuk Buluşması kapsamında Türkiye’ye gelen yetimlerini Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda kabul etti. Yetimler ayrıca İstanbul Valiliği’ni de ziyaret etti.
 
Vakfımızın düzenlediği 6. Uluslar arası Çocuk Buluşması için Türkiye'de bulunan yetimleri Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda kabul eden Emine Erdoğan, çocuklara tek tek sarıldı. Yetkililerden bilgi alan Erdoğan, dünya yetimlerine hediyeler vererek sevindirdi. Çocuklar da Emine Erdoğan'a bazı hediyeler verdi. Çocukları öğle yemeğinde ağırlayan Emine Erdoğan Tanzanya, Lübnan, Yemen, Suriye, Bosna-Hersek ve Pakistan’dan gelen çocuklarla sohbet etti.
 
 
Emine Erdoğan’ın sohbet ettiği, iki yıl önceki iç savaşta babasını kaybeden Suriyeli çocuk Haitham, Hatay Reyhanlı Kampı’nda misafir ediliyor. Haitham, kamptaki Türkçe derslerine katıldığını ve bir an önce Türkçeyi akıcı konuşabilecek şekilde öğrenmek istediğini ifade etti.
 
ERDOĞAN AİLESİNİN YETİMLERİ DE ZİYARETTE
Ziyarette İHH heyeti Emine Erdoğan’a bir de sürpriz yaptı. Emine Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte bakımlarını üstlendikleri iki yetim çocuğumuz da ziyaret de hazır bulundu. 
 
Sürpriz karşısında çok duygulanan Emine Erdoğan, "Çocuklar gerçekten çok duygulandırdınız beni. Gerçekten benim için büyük bir sürpriz oldu” dedi. 
 
Erdoğan ailesinin desteklediği çocuklardan biri olan ve beş yıl önce babasını kaybeden Tanzanyalı Raya ise, annesi ve beş kardeşi ile Zanzibar’ın bir köyünde yaşıyor. Emine Erdoğan’ın geleceğe dair planlarını sorduğu 10 yaşındaki Raya büyüyünce öğretmen olmak istediğini söyledi.
 
 
İHH yetkililerinden organizasyon hakkında bilgi alan Emine Erdoğan, sadece belli kurumların değil, yetimlerin toplumun ortak sorumluluğu olduğunu söyledi. Ziyarete gelen çocuklara başarılar dileyen Emine Erdoğan, “İleride, Allah ömür verirse, sizleri yüksek mevkilerde görmeyi arzu ederim” dedi.
 
Çocuklar Emine Erdoğan’a Yemen ve Bosna’dan kahve, geleneksel dokumalar ve kumaş hediye etti. Emine Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar, Cumhurbaşkanlığı Konutu’ndan hediyelerle uğurlandı. Kabulde, çocuklara kol saati, Türkiye haritalı yap-boz ve doğal ürünlerden üretilmiş elma şekeri hediye edildi.
 
İSTANBUL VALİLİĞİ’NE ZİYARET
Yetimler ziyaret programları çerçevesinde İstanbul Valiliğini de ziyaret ettiler. Yetim çocukları İstanbul Vali Vasip Şahin kabul etti. Ziyarete yetimlerle birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz katıldı. Şahin, farklı ülkelerden gelen yetim çocuklarla sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler sundu.
 
 
Yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Şahin, ziyaret sonrası çocuklarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.Vakfımızın düzenlediği 6. Uluslar arası Çocuk Buluşması için Türkiye'de bulunan yetimleri Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda kabul eden Emine Erdoğan, çocuklara tek tek sarıldı. Yetkililerden bilgi alan Erdoğan, dünya yetimlerine hediyeler vererek sevindirdi. Çocuklar da Emine Erdoğan'a bazı hediyeler verdi. Çocukları öğle yemeğinde ağırlayan Emine Erdoğan Tanzanya, Lübnan, Yemen, Suriye, Bosna-Hersek ve Pakistan’dan gelen çocuklarla sohbet etti.
 
 
 
İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022