İHH İnsani Yardım Vakfı
G. Afrikalı yardım gönüllüsü Mustafa Wilson'u Hakk'a uğurladık
Yardım çalışmaları için bulunduğu Suriye'de geçirdiği trafik kazasında vefat eden Güney Afrikalı yardım görevlisi için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Afrika, Güney Afrika Cumhuriyeti, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 29.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı ekibi ile Suriye'de insani yardım çalışması yaparken trafik kazası geçiren yardım görevlisi Güney Afrikalı Mustafa Wilson hayatını kaybetti. 

Bugün ikindi namazı sonrası Fatih Camii'nde Wilson için kılınan gıyabi cenaze namazında Başkan Bülent Yıldırım,  İHH camiası ve Suriye dostları merhuma son görevlerini yerine getirdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Av. Bülent Yıldırım namaz sonrası bir konuşma yaptı. Yıldırım şunları söyledi: 

[videoGaleri-348] 

"Dünyanın neresinde olursa olsun, dini, ırkı, milliyeti, mezhebi ne olursa olsun mazlum olanlara yardım etmek; biz Müslümanların görevidir. Ne yazık ki Suriye'de yaşanan hadiseleri hepiniz görüyorsunuz. Bu çerçevede dünyanın bir çok noktasından gelip ailesini bırakan, çocuklarını bırakan ve orada insanlara yardım etmeye çalışan kardeşlerimiz var. Bunlardan biri de Mustafa kardeşimizdi. Bir trafik kazası sonucu kaybettik, inşallah şehid olmuştur. Yanındaki arkadaşlarından biri ağır yaralı, şu anda hala yoğun bakımda. Diğer iki tanesinin de vücudunda çeşitli kırıklar var. Ameliyatları devam ediyor. Rabbim şifa versin. Dua edin. Rabbim bir an önce Suriye'deki kardeşlerimizi kurtarsın diye dua edin. Şunu da unutmayın. Şu anda 20 milyonluk Suriye halkı pek çok şeye ihtiyaç duyuyor. Ve dünya gittikçe sessizleşiyor. Bu halka yardımların miktarı azaldı. Hepinize de bunu tekrar hatırlatıyor ve vicdanlarınıza dokunmak istiyorum. Güney Afrika'dan gelip de Türkiye sınırında yardım yaparken kaza geçiren insanlar inşallah şehid oluyorlar, sizler burada neyi ne kadar yapıyorsunuz, neyi ne kadar yapıyoruz, kendimize bakmamız gerekiyor. Özellikle sivil toplum kuruluşları ve cemaatlere sesleniyorum. Binlerce insanı kitleler halinde arkasında toplayan cemaatlere sesleniyorum. Bu cemaatlerin bu kişilerin görevi yeryüzünde fitne kalkıp din yalnız Allah'ın oluncaya kadar mücadele etmek, yani mücadele eden insanları yalnız bırakmamak ve yardıma ihtiyaç duyan insanlara da yardım götürmektir."

Mustafa Wilson kimdir?

 

Hacı Mustafa Wilson 1949 yılında Cape Town şehrinde dünyaya geldi. Kendisi İbrahim ve Meymune çiftinin ikinci oğluydu ve 3 erkek çocuğa sahipti. Eşi Gafsa Hanım ile evliliklerinin 40’ncı senesindeydiler. Kendisi 9 yıl önce Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için Al-Quds Vakfı’na katıldı. Aynı zamanda 2010 yılında Mısır üzerinden Gazze’ye giden Afrika Yardım Konvoyu’nun da önemli bir katılımcısıydı. İnsani Yardım amacıyla bulunduğu Suriye’de geçirdiği trafik kazasında şehit olduğunda 64 yaşındaydı.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022