İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Galler’de Gazze İçin Tırmanış
Galler’de 12 hayırsever, Gazze’ye kurulacak İslami radyoya yardım temin etmek için 1113 metre rakımlı Snowdon Dağına tırmandı. Tırmanıştan şu ana kadar elde edilen gelir 4 bin İngiliz Sterlini.
Avrupa, Filistin, Ortadoğu 06.05.2010

Britanya’da bir grup hayırsever, Mayıs ayında hareket edecek İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğündeki yardım filosuyla Gazze’ye gönderilmek üzere radyo istasyonu cihazları satın alacak. Gerekli finansmanın temini için, Galler’deki bir dağa tırmanan hayırsever grup 12 kişiden oluşuyor. Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan Galler’deki Snowdon Dağı 1113 metre yüksekliğe sahip. 

Hayırseverler, bu tırmanış sayesinde sponsorlardan temin ettikleri gelirle radyo yayın cihazları alıp bunları IHH’nın önderliğindeki filoyla Gazze’ye gönderecekler. Cihazlar, Gazze’deki Mekke-i Mükerreme Yardımlaşma Derneğine teslim edilecek. Derneğin başında bulunan Şeyh Ahmet, bölgede imamlık ve Gazze İslam Üniversitesi’nde hocalık yapıyor.

Şu ana dek bu tırmanıştan toplanan para 4 bin İngiliz Sterlinini geçti, Bradford’dan başka yardımlar da gelmeye devam ediyor.  

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022