İHH İnsani Yardım Vakfı
Gaziantep’ten minik ellerden yetim kardeşlerine destek
Gaziantep İHH İnsani Yardım Derneğince “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına destek veren Şehitkamil ilçe mili eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara teşekkür plaketi verildi.
Türkiye 30.05.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülmekte olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında Gaziantep İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Gaziantep’teki Şehitkamil’de kampanyaya etkin ve yoğun destek veren okullara yıl sonu olması nedeniyle Teşekkür Belgesi ve plaket takdimi edildi.Şehitkamil’de projeye destek veren Sani Konukoğlu İlkokulu, Servi Erdemoğlu Ortaokulu ve Mehmet Hayri Akınal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen etkinliklere Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şube müdürü Mustafa Durak, İHH Gaziantep İnsani Yardım Derneği Yön. Kur. Üyesi ve Yetim Koms. Başk. Halil İnanç, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sevin, yetim komisyonu üyesi Mesut Doğan, diğer İHH üyeleri ile okul müdürleri, öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Plaket ve teşekkür törenlerinde konuşan Şehitkamil İlçe Millİ Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı; Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol çerçevesinde yürütülen bu projeye başından beri imkanlar dahilinde destek verdiklerini belirterek, “Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas alan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlanması ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasının hedefliyoruz” diye konuştu.İHH Yetim Komisyonu Başkanı Halil İnanç ise kampanya ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli arkadaşları/öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedeflendiğini, bu projenin amacının ise tüm çocuklar için güzel bir gelecek düşleyen gençlerimizle ihtiyaç sahibi yetim çocuklarımızı bir araya getirmek ve bunların kaynaşmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021