İHH İnsani Yardım Vakfı
Gazze için 'Bir Kova Kum Kampanyası'
İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliamlara dikkati çekmek için "bir kova kum" kampanyası başlatıldı. İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da kampanyaya destek verdi.
Filistin, Filistin - Gazze 26.08.2014

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Ice Bucket Challenge" kampanyası dünyada hızla yayıldı. Herkesin başından aşağı buzlu su döküp paylaştığı videolara İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze'den "bir kova kum kampanyası" ile karşılık geldi.

İHH GAZZE TEMSİLCİSİ MEHMET KAYA’DAN DESTEK

Sosyal medyada başlatılan ve kısa sürede tüm dünyaya dalga dalga yayılan kampanyaya İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da destek verdi.[videoGaleri-508]

Mehmet Kaya, son zamanlarda popüler olan ALS hastalığına dikkat çekmek için "bir kova buz" kampanyasına alternatif olarak, aylardır bombalar altında yaşayan Gazze'yi hatırlatmak amacıyla "bir kova kum" adıyla bir kampanya başlattıklarını dile getirdi.

Mehmet Kaya, ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan "bir kova buz" etkinliğinin kapitalist ve siyonistlerin oyunu olduğunu belirterek, özellikle liderlerin ve imamların kafalarından aşağıya bir kova kum dökmelerini istedi.

Gazze'de her gün çocukların üzerine "tonlarca ağırlıktaki bombalar atıldığını" ifade eden Kaya, "Burada çocuklar, atılan tonlarca bombaların yıktığı binaların molozlarının altında can veriyor" dedi.

Kaya, mazlumların acılarını birazcık olsun hissetmek için bir vesile olduğunu belirttiği bu eylemi kendi üzerinde tatbik ederek bir kova kumu başından aşağıya döktü.

7 TEMMUZ’DAN BU YANA GAZZE’DE KATLEDİLEN HER 4 KİŞİDEN BİRİ ÇOCUK

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Saldırılarında şu ana kadar 564'ü çocuk, 2 bin 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği, 10 bin 650'den fazla kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021