İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Gazze için 'Bir Kova Kum Kampanyası'
İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliamlara dikkati çekmek için "bir kova kum" kampanyası başlatıldı. İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da kampanyaya destek verdi.
Filistin, Filistin-Gazze 26.08.2014

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Ice Bucket Challenge" kampanyası dünyada hızla yayıldı. Herkesin başından aşağı buzlu su döküp paylaştığı videolara İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze'den "bir kova kum kampanyası" ile karşılık geldi.

İHH GAZZE TEMSİLCİSİ MEHMET KAYA’DAN DESTEK

Sosyal medyada başlatılan ve kısa sürede tüm dünyaya dalga dalga yayılan kampanyaya İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da destek verdi.[videoGaleri-508]

Mehmet Kaya, son zamanlarda popüler olan ALS hastalığına dikkat çekmek için "bir kova buz" kampanyasına alternatif olarak, aylardır bombalar altında yaşayan Gazze'yi hatırlatmak amacıyla "bir kova kum" adıyla bir kampanya başlattıklarını dile getirdi.

Mehmet Kaya, ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan "bir kova buz" etkinliğinin kapitalist ve siyonistlerin oyunu olduğunu belirterek, özellikle liderlerin ve imamların kafalarından aşağıya bir kova kum dökmelerini istedi.

Gazze'de her gün çocukların üzerine "tonlarca ağırlıktaki bombalar atıldığını" ifade eden Kaya, "Burada çocuklar, atılan tonlarca bombaların yıktığı binaların molozlarının altında can veriyor" dedi.

Kaya, mazlumların acılarını birazcık olsun hissetmek için bir vesile olduğunu belirttiği bu eylemi kendi üzerinde tatbik ederek bir kova kumu başından aşağıya döktü.

7 TEMMUZ’DAN BU YANA GAZZE’DE KATLEDİLEN HER 4 KİŞİDEN BİRİ ÇOCUK

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Saldırılarında şu ana kadar 564'ü çocuk, 2 bin 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği, 10 bin 650'den fazla kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022