İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Gazze’de yetim ailelerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Filistin’in Gazze Şeridi’nde 26 yetim ailesine aydınlatma ekipmanı desteği ve 2 yetim ailesine ise dağıtım aracı tuk-tuk desteği verdi.
Filistin, Filistin-Gazze 28.12.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında dünyanın farklı coğrafyalarında yetim ailelerinin hayat şartlarının iyileştirilmesine yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdi.

Proje uygulanan ülkelerden biri de Filistin. Gazze Şeridinde,  yetimlerin ve ailelerinin yararına projeler gerçekleştirildi.

 

26 ev aydınlandı

İHH, Yetim Evlerini Aydınlatma Projesi kapsamında Gazze’de 26 yetim ailesine içerisinde elektrik kabloları, led ampuller, ışık kontrol anahtarı, ikili akü maşası ve batarya bulunan aydınlatma ekipmanı verdi. Ekipmanların kurulumu da İHH görevlileri tarafından yapıldı.

2 yetim ailesine ise Gelir Temini Projesi kapsamında dağıtım aracı tuk-tuk aracı verildi.

gazzede-yetim-ailelerine-destek-8.jpg

Destek olmak için

İHH aracılığıyla Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen bağışçılar, GAZZE yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL yardımda bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına GAZZE yazarak destek olabiliyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH deprem bölgelerinde 2 bin 750 adet vantilatör dağıttı
İHH deprem bölgelerinde 2 bin 750 adet vantilatör dağıttı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremlerden etkilenen 7 ildeki 2 bin 750 aileye vantilatör dağıttı.
13.09.2023
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile birlikte Suriye'de Şubat ayında yaşanan depremde yıkılan okul, cami ve yaşam evleri projelerin temellerini attı.
13.09.2023
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023