İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazze’de yetim ailelerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Filistin’in Gazze Şeridi’nde 26 yetim ailesine aydınlatma ekipmanı desteği ve 2 yetim ailesine ise dağıtım aracı tuk-tuk desteği verdi.
Filistin, Filistin-Gazze 28.12.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında dünyanın farklı coğrafyalarında yetim ailelerinin hayat şartlarının iyileştirilmesine yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdi.

Proje uygulanan ülkelerden biri de Filistin. Gazze Şeridinde,  yetimlerin ve ailelerinin yararına projeler gerçekleştirildi.

 

26 ev aydınlandı

İHH, Yetim Evlerini Aydınlatma Projesi kapsamında Gazze’de 26 yetim ailesine içerisinde elektrik kabloları, led ampuller, ışık kontrol anahtarı, ikili akü maşası ve batarya bulunan aydınlatma ekipmanı verdi. Ekipmanların kurulumu da İHH görevlileri tarafından yapıldı.

2 yetim ailesine ise Gelir Temini Projesi kapsamında dağıtım aracı tuk-tuk aracı verildi.

gazzede-yetim-ailelerine-destek-8.jpg

Destek olmak için

İHH aracılığıyla Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen bağışçılar, GAZZE yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL yardımda bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına GAZZE yazarak destek olabiliyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda uluslararası sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor. Filoya katılım için başvuru süreci devam ediyor.
04.04.2024
Suriye’deki 60 bin kişiye iftar
Suriye’deki 60 bin kişiye iftar
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayının ilk 20 gününde 60 bin kişiye iftar verdi.
03.04.2024
Gemiler hazır, Özgürlük Filosu Gazze'ye doğru yola çıkıyor!
Gemiler hazır, Özgürlük Filosu Gazze'ye doğru yola çıkıyor!
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Uluslararası Özgürlük Filosu için satın alımı yapılan iki gemide incelemelerde bulundu. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, “Bu yük gemisi 5 bin 500 ton kapasiteli, adı Anadolu. Ülkemizin yardımlarını ve merhametini yüklenerek Gazze’ye ulaştıracak. Diğer gemimizin adı, Vicdan. Bu gemi de dünyadaki vicdan sahibi aktivistleri alacak ve dünya vicdanını Gazze sahillerine ulaştıracak” dedi.
27.03.2024