İHH İnsani Yardım Vakfı
Gazzeli yetimlerin gezi sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazzeli 500 yetim çocuk için gezi programı düzenledi.
Filistin - Gazze 25.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze Ofisi, Yetim Dayanışma Günleri kutlamaları kapsamında 500 Filistinli çocuğu, oyun ve piknik alanları ile havuz bulunan Nur Eğlence Tesisleri'ne götürdü.

Ofis yetkililerinden Usame Abduh, "Bu program, Yetim Dayanılma Günleri kutlamaları kapsamında yapılıyor. İHH, Gazze'de 13 bin yetimle ilgilenmekte ve asli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır" dedi.

İHH, yetim çalışmaları kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye ülkelerde yılın bir gününün "Yetimler Günü" ilan edilmesi için girişimde bulunmuş, bunun üzerine 2014 yılı itibarıyla ramazan ayının 15. gününün "Yetimler Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştı.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021