İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazzeli yetimlerin gezi sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazzeli 500 yetim çocuk için gezi programı düzenledi.
Filistin-Gazze 25.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze Ofisi, Yetim Dayanışma Günleri kutlamaları kapsamında 500 Filistinli çocuğu, oyun ve piknik alanları ile havuz bulunan Nur Eğlence Tesisleri'ne götürdü.

Ofis yetkililerinden Usame Abduh, "Bu program, Yetim Dayanılma Günleri kutlamaları kapsamında yapılıyor. İHH, Gazze'de 13 bin yetimle ilgilenmekte ve asli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır" dedi.

İHH, yetim çalışmaları kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye ülkelerde yılın bir gününün "Yetimler Günü" ilan edilmesi için girişimde bulunmuş, bunun üzerine 2014 yılı itibarıyla ramazan ayının 15. gününün "Yetimler Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştı.
 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022