İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazze'ye 400 bin YTL'lik acil yardım ulaştırdık
Tüm dünyanın gözleri önünde katliama maruz kalan Gazze halkı kaderine terkedilemez. İnsanlık imtihanında sınıfta kalan özgür! dünya ya inat, Gazze'ye sahip çıkıyoruz.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 31.12.2008

İsrail aylarca aç ve susuz bıraktığı Gazze halkını bombalarla yok etmeye çalışıyor. Dün olduğu gibi bugün de Gazze halkının yanında olan vakfımız, İlk aşamada bölgeye giden ekibimizle birlikte 200 bin YTL tutarındaki nakdi yardımı şehit ve yaralı ailelere ulaştırdı. Bölgedeki ekiplerimiz ayrıca 450 bin YTL tutarında tıbbi malzeme yardımı yaptı” Gazze sokaklarında mağdur insanlara yardım ulaştıran ekibimizi gören Gazzeliler Türkiye halkının gönderdiği yardımlarla moral buldular.

Gazze'de yaşanan vahşetin yaralarını sarmak için hayırsever halkımızı maddi ve manevi olarak Gazze'ye yardım etmeye ve Gazze halkının yalnız olmadığını tüm dünyaya kanıtlamaya çağırıyoruz...

 

Vakfımızın Ambargo ve Bomba Altındaki Gazze’de Yaptığı Çalışmalar

Son bombalama sonrasında 200.000 YTL (130.000$) tutarında acil yardım şehit ve yaralı ailelerine ulaştırıldı. Bölgedeki ekiplerimizce, 450.000 YTL (300.000$) tutarında tıbbi malzeme yardımı da halen sürmektedir.

Ambargo sürecinde Gazze’de son 1 yılda 8 ayrı kampta, 100.000 mülteciye acil gıda yardımı yapıldı.

Ambargo altındaki Gazze hastanelerine 320.000 YTL ilaç yardımı yapıldı.

Gazze bölgesinde yaklaşık 500 yaralının tedavileri gerçekleştirildi. Bunların 60 tanesi özel uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi edildi. Son bombalamalarda yaralananlardan Mısır’a geçmesine izin verilenlerin bir bölümü Mısır’daki ekiplerimiz tarafından değişik hastanelerde tedavi edilmektedir.

Gazze’de de Kamu Hastanesi’ne Çocuk Bakım Ünitesi kuruldu.

Gazze’de yoksul 1.000 öğrenciye maddi yardım ve kırtasiye malzemesi desteği verildi.

Gazze İslam Üniversitesi’nin bilgisayar laboratuarı kuruldu, okuldaki 100 öğrencinin eğitim masrafları karşılandı.

Gazze’nin Cebalya bölgesinde bir bilgisayar merkezi kuruldu. Yine aynı bölgede 120 dul bayana mesleki eğitim kursu verildi.

Gazze’de yoksullara ve yetim ailelerine hizmet edecek bir ekmek fırını kuruldu.

Gazze’de fakir 200 ailenin sürekli geçimi üstlenildi.

Çoğunluğu Gazze’de olmak üzere 2.500 yetimin sürekli bakımı üstlenildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Somali, Etiyopya ve Kenya’da devam eden kuraklıktan şu ana kadar 36,1 milyon kişi etkilendi. Üç ülkede, kuraklık sebebiyle temiz suya ve gıdaya erişimde büyük zorluklar yaşanıyor.
04.11.2022
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da geçtiğimiz hafta meydana gelen selin etkileri devam ediyor. 99 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı sel sebebiyle on binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi zarar gördü. İHH, sel sonrası ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı.
31.08.2022
İHH Pakistan için harekete geçti
İHH Pakistan için harekete geçti
Pakistan’da yaşanan şiddetli yağışlar sonucu önceki gün sel meydana geldi. Sel nedeniyle 1061 kişi hayatını kaybetti, 1575 kişi ise yaralandı. İHH İnsani Yardım Vakfı selin hemen ardından ülkeye yönelik acil yardım çalışması başlattı.
29.08.2022