İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Gazze’ye insani yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail rejiminin saldırılarına hedef olan Gazze’deki Filistinlilere yönelik insani yardım çalışmalarına devam ediyor.
17.10.2023

İşgalci İsrail rejiminin Gazze’ye düzenlediği saldırılar nedeniyle insani kriz giderek derinleşiyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2007 yılından bu yana Gazze’de bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere yönelik insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

Son saldırıların başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana Gazze’de İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından; Bin adet gıda kolisi, 600 adet battaniye, 4 bin 700 kişilik sıcak yemek, saldırılarda yaralananlara 300 adet hijyen kiti ve 100 paket hasta bezi dağıtıldı.

Ayrıca hastanelere ilaç, tıbbi ekipman ve ambulanslarına mazot desteği verildi.

5.jpg

Zor şartlar altında faaliyetlerine devam eden Mavi Marmara Şehitleri Aşevi’nde her gün bin 200 kişilik sıcak yemek hazırlanıyor.

10.jpg

İHH, Gazze’de insani yardım çalışmalarına devam edecek.

Gazze’de insani felaket yaşanıyor!

Apartheid rejimi işgalci İsrail, 2007 yılından bu yana abluka altında tuttuğu Gazze’ye; 2008, 2014 ve 2021 yılında yoğun saldırılar yapmış, çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı ise 2 bin 800’ü geçti. Yaralananların sayısı 10 bini buldu.

8.jpg

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail’in Gazze’deki sağlık hizmetlerine yönelik 41 teyit edilmiş saldırı düzenlendi.

BM verilerine göre ise İşgalci İsrail’in son saldırıları nedeniyle yerinden edilen Filistinlilerin sayısı 1 milyona ulaştı.

İsrail’in uyguladığı ablukayı daha da ağırlaştırması nedeniyle Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

Destek olmak için

Gazze halkına destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden GAZZE yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına GAZZE yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024