İHH İnsani Yardım Vakfı
Gazze’yi asla unutmayacağız!
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Malatya’da düzenlenen programda, 'Ne Mavi Marmara'yı, ne Mescid-i Aksa'yı, ne Gazze'ye yapılan saldırıları unutmayacağız' dedi.
Filistin, Filistin - Gazze 09.01.2015

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Malatya’da düzenlenen programda, 'Ne Mavi Marmara'yı, ne Mescid-i Aksa'yı, ne Gazze'ye yapılan saldırıları unutmayacağız' dedi.

Malatya İnsani Yardım Derneği tarafından Malatya'da Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 'Kudüs ve Etekleri' konulu konferansa İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, ilahi sanatçısı Ömer Karaoğlu, Malatya milletvekili Mutafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve çok sayıda davetli katıldı.

Binlerce kişinin katıldığı toplantında konuşan Yıldırım, "Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Ne Mavi Marmara'yı unuttuk, ne Mescid-i Aksa'yı yakmalarını unuttuk, ne Filistin topraklarını işgal ettiklerini unuttuk, ne de şu anda Gazze'ye yaptıkları saldırıları unuttuk, ne de orada öldürülen çocukları unuttuk" dedi.

Alkışlar arasında konuşmasına devam eden Yıldırım, "Filistin davasını unutturmak istiyorlar. İsrail ilk kurulduğunda İsrail'i kuran irade aynen şöyle demişti. Filistinli yaşlıları öldürürüz, gençler de bu davayı unutur. O zaman biz Filistin'in her tarafını işgal ederiz. İsrail'in hedefi bu. Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Onlara karşılığımızı neyle veriyoruz biliyor musunuz? İşte şu hanım kardeşlerimin cesaretiyle veriyoruz. Yürekleriyle veriyoruz. Veriyoruz ki asla yenilmedik, yenilmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Mescid-i Aksa'yı yıkmaya çalışıyorlar

İsrail'in Gazzeli çocuklara saldırdığını belirten Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Utanmadan Mescid-i Aksa'yı yıkmaya çalışıyorlar. 2012’de Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı üç kere oldu. 2013'te sekiz kere oldu. 2014'te şu anda 78 kere yasak koydular. Mescid-i Aksa'yı Müslümanlardan almak istiyorlar. Mescid-i Aksa'yı yıkıp Süleyman Mabedi'ni kurmak istiyorlar ve Müslümanlara da diyorlar ki biz sizi satın alırız. Sizin Kur'an-ı Kerim'inizi yerlere atarız. Ey Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim yere atıldığı zaman, bize böyle hakaret edildiği zaman, gerekirse yürüyerek Mescid-i Aksa'ya gitmez miyiz biz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Suriye halkına günde 1 milyon ekmek dağıttıklarını, Kilis'te ve Reyhanlı'da fırınları olduğunu belirtti. Savaşlarda en fazla zararı görenlerin çocuklar olduğunu kaydeden Yıldırım, "Dünya’da 400 milyondan fazla yetim var. Bu yetimler bize emanet. Biz bakmazsak misyonerler bakıyor, suç örgütleri bakıyor, çeteler bakıyor, alıp götürüp bu çocukları satıyorlar. Yetimin anne ve babasının Müslüman olması önemli değil ve işte bu yönetimlerimizden bir tanesi daha sonra öğrendim iki tanesi Gazze'de şehit olmuş" diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021