İHH İnsani Yardım Vakfı
Gemi çalışmasına bir destek de Tokat’tan
Tokat’ta faaliyetlerini sürdüren Elden Ele Derneği, Filistin halkına insani yardım götürmek amacıyla vakfımız tarafından başlatılan gemi projesine destek vermek için “Elden Ele Gazze’ye” adlı bir daya
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 15.04.2010

İHH Tokat Gönüllüleri ile Tokat’ta faaliyet gösteren Elden Ele Derneği birlikte hareket ederek, Gazze gecesi düzenlediler. Kur’an tilaveti ile başlayan program, Elden Ele Derneği Başkanı Ekrem Özer’in açılış konuşmasıyla devam etti. Özer, Tokat halkının her zaman kardeş Filistin halkının yanında olacağını ve bunu güzel etkinliklerle ortaya koyduğunu söyledi. Ekrem Özer,  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla hazırlanan organizasyon için Tokat halkının yeterli desteği yapacağına inandığını belirtti.

Özer’den sonra kürsüye gelen İHH Tokat Gönüllüsü Doğan Özlük, yetim projesi hakkında bir bilgilendirme yaptı. Özlük, yardımlarda sürekliliğin önemli olduğunu vurguladı. Geceye katılan İHH Başkan Yardımcısı Yaşar Kutluay da Gazze’ye gemilerle insani yardım malzemeleri taşımak için hazırlıklarına başlanan projede gelinen son nokta hakkında katılımcılara bilgi verdi.  Konuşmaların ardından sahneye çıkan sanatçı Ömer Karaoğlu, dillerden düşmeyen ezgileriyle geceye renk ve heyecan kattı. Gecede ayrıca gıda kermesi ve resim sergisi düzenlendi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021