İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Genç İHH, Sultanbeyli İHL’lilerle buluştu
GENÇ İHH, Sultanbeyli Orhangazi İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle Sultanbeyli İHH Temsilciliğinde bir tanışma programı düzenledi.
Türkiye 25.10.2014

Sultanbeyli Genç İHH Sorumlusu Emrullah Uzun’un sunumuyla başlayan program daha sonra İHH’nın tanıtım sinevizyonu gösterimiyle devam etti.

Sinevizyonun ardından söz alan Genç İHH Sorumlusu Necmeddin Altuntaş, Genç İHH çalışmaları hakkında bilgi verdiği ‘’Niçin Çalışmalıyız’’ konulu kısa sunumunda “İmam hatipli olmanın ümmet olmakta görev almak’ olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra sözü Filistin Öğrenci Platformu Başkanı Kerim Alastal aldı. Alastal, Mescid-i Aksa, Filistin ve Gazze’deki son durum hakkında bilgiler aktardı. Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların ortak davası olduğunun altını çizen Alastal, Filistin halkının onurlu direnişini Kur’an-ı Kerim’i ve İslâm’ı iyi anladıkları için başardıklarını söyledi.

Filistin halkının Mısır ve İsrail tarafından çift taraflı bir ambargoya maruz kaldığını aktaran Alastal, Filistinlilerin Müslüman ülkelerdeki kardeşlerinin kendilerine sahip çıkmasının onlara büyük moral ve umut olduğunu ifade etti.

İmam hatipli öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularıyla devam eden program ikram ve Genç İHH’nın gençlere hediyeleri ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Deprem sonrası Afganistan’a acil yardım
Deprem sonrası Afganistan’a acil yardım
Afganistan'ın Khost vilayetinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde en az bin kişi hayatını kaybetti, bin 500 kişi de yaralandı. İHH İnsani Yardım Vakfı, bölgeye yönelik acil yardım kampanyası başlattı.
23.06.2022
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan 6 ülkeye yardım
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan 6 ülkeye yardım
“Her Ay Bir Proje” sloganıyla yola çıkan Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu, İHH ile koordineli olarak son üç aylık süreçte üç yeni projeye daha imza attı. Projeler kapsamında, 100 briket ev inşa edildi, derin su kuyusu açıldı ve 3 bin 524 aileye gıda kolisi yardımı yapıldı.
Ramazan, Su Kuyusu
06.06.2022
Fizik tedavi merkezi yaraları sarıyor
Fizik tedavi merkezi yaraları sarıyor
Suriye’nin İdlib ili kırsalında bulunan Sarmada ilçesindeki İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, savaşın sivillerde oluşturduğu yaralar sarılıyor.
02.06.2022