İHH İnsani Yardım Vakfı
Genç İHH, Sultanbeyli İHL’lilerle buluştu
GENÇ İHH, Sultanbeyli Orhangazi İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle Sultanbeyli İHH Temsilciliğinde bir tanışma programı düzenledi.
Türkiye 25.10.2014

Sultanbeyli Genç İHH Sorumlusu Emrullah Uzun’un sunumuyla başlayan program daha sonra İHH’nın tanıtım sinevizyonu gösterimiyle devam etti.

Sinevizyonun ardından söz alan Genç İHH Sorumlusu Necmeddin Altuntaş, Genç İHH çalışmaları hakkında bilgi verdiği ‘’Niçin Çalışmalıyız’’ konulu kısa sunumunda “İmam hatipli olmanın ümmet olmakta görev almak’ olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra sözü Filistin Öğrenci Platformu Başkanı Kerim Alastal aldı. Alastal, Mescid-i Aksa, Filistin ve Gazze’deki son durum hakkında bilgiler aktardı. Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların ortak davası olduğunun altını çizen Alastal, Filistin halkının onurlu direnişini Kur’an-ı Kerim’i ve İslâm’ı iyi anladıkları için başardıklarını söyledi.

Filistin halkının Mısır ve İsrail tarafından çift taraflı bir ambargoya maruz kaldığını aktaran Alastal, Filistinlilerin Müslüman ülkelerdeki kardeşlerinin kendilerine sahip çıkmasının onlara büyük moral ve umut olduğunu ifade etti.

İmam hatipli öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularıyla devam eden program ikram ve Genç İHH’nın gençlere hediyeleri ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
50 ülkede 124 bin yetime düzenli destek
50 ülkede 124 bin yetime düzenli destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere yönelik yardım faaliyetlerine 2021 yılında da devam etti. İHH, Türkiye dâhil 50 ülkede 124 bin 388 yetim çocuğa her ay düzenli olarak hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.
18.01.2022
7 ülkede 21 bin Kur’an-ı Kerim hediye edildi
7 ülkede 21 bin Kur’an-ı Kerim hediye edildi
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2021 yılı içerisinde 7 Afrika ülkesinde 21 bin adet Kur'an-ı Kerim hediye etti.
15.01.2022
Türkiye Afganistan’ı unutmadı
Türkiye Afganistan’ı unutmadı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’a yönelik yardım faaliyetlerine 2021 yılında da devam etti. İHH, 100 ton buğday tohumu ve 10,14 ton gıda desteğinde bulunduğu ülkede, 3 bin 443 yetimi düzenli olarak destekliyor.
10.01.2022