İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Genç İHH, Sultanbeyli İHL’lilerle buluştu
GENÇ İHH, Sultanbeyli Orhangazi İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle Sultanbeyli İHH Temsilciliğinde bir tanışma programı düzenledi.
Türkiye 25.10.2014

Sultanbeyli Genç İHH Sorumlusu Emrullah Uzun’un sunumuyla başlayan program daha sonra İHH’nın tanıtım sinevizyonu gösterimiyle devam etti.

Sinevizyonun ardından söz alan Genç İHH Sorumlusu Necmeddin Altuntaş, Genç İHH çalışmaları hakkında bilgi verdiği ‘’Niçin Çalışmalıyız’’ konulu kısa sunumunda “İmam hatipli olmanın ümmet olmakta görev almak’ olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra sözü Filistin Öğrenci Platformu Başkanı Kerim Alastal aldı. Alastal, Mescid-i Aksa, Filistin ve Gazze’deki son durum hakkında bilgiler aktardı. Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların ortak davası olduğunun altını çizen Alastal, Filistin halkının onurlu direnişini Kur’an-ı Kerim’i ve İslâm’ı iyi anladıkları için başardıklarını söyledi.

Filistin halkının Mısır ve İsrail tarafından çift taraflı bir ambargoya maruz kaldığını aktaran Alastal, Filistinlilerin Müslüman ülkelerdeki kardeşlerinin kendilerine sahip çıkmasının onlara büyük moral ve umut olduğunu ifade etti.

İmam hatipli öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularıyla devam eden program ikram ve Genç İHH’nın gençlere hediyeleri ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib ve Halep ili kırsalındaki çadır kent ve kamplarda yaşayan 25 bin aileye et yardımı yapıldı.
Adak-Akika, Kurban
15.09.2022
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentine bağlı İhtimlat kasabasında 96 evi ailelere teslim etti.
22.08.2022
Afganistan'da ihtiyaç sahibi onbinlerce kişiye destek
Afganistan'da ihtiyaç sahibi onbinlerce kişiye destek
Afganistan'daki yardım çalışmalarına devam eden İHH, son bir aylık süreçte ülkenin 12 farklı vilayetinde 5 bin gıda kolisi dağıttı. Deprem meydana gelen Host ve Paktika şehirlerinde de 35 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulunulurken, ayrıca Kabil'de bir eğitim kompleksi inşa edilmesine ilişkin de Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalandı.
Cami - Mescit İmarı, Eğitim
19.08.2022