İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gönüllülerimiz Afrika için seferber oluyor
İHH Gönüllüleri Çad’da su kuyusu açmaya devam ediyor.
Çad 13.07.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı bağışçılarının ve gönüllülerinin çabalarıyla tüm dünyada temiz suya muhtaç insanlar için şu ana kadar açılan su kuyusu sayısı 2.636’a ulaştı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri iyiliği yaymak adına tüm Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor. Fatih’teki gönüllüler bir araya gelerek oluşturdukları ‘‘1453-Fetih Grubu’’ ile Çad’a su kuyusu açmayı planlıyor.

Dünya’da 1 milyarı aşkın insan temiz suya erişemiyor. Her gün yaklaşık 5 bin, her yıl 1,8 milyon çocuk kirli su ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Afrika’da yaşanan sorunların en önemlilerinden biri olan susuzluk ve kuraklık, zaten fakir olan halkın direncini iyiden iyiye azaltıyor. İnsanlar, suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor.

Bu duruma kayıtsız kalamayan İHH gönüllülerine, bireysel olarak maddi durumlarının yetersiz olması engel olmuyor. Gönüllüler bu durumu bir araya gelerek aşıyor.

Fatih’te bir araya gelerek oluşturulan ‘‘1453 Fetih Grubu’’ Afrika’da; Çad’a su kuyusu açtırmak için 21 Temmuz 2012 cumartesi günü girişlerin biletli olacağı iftar yemeği verecekler. 

Biletlerden elde ettikleri gelir, su kuyusu projesine aktarılacak. Biletler ‘‘1453 – Fetih Grup’undan’’ ve İHH gönüllü biriminden temin edilebilecek.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, İHH İnsani yardım vakfını ziyarete eden Ensar Kültür Merkezi’nden 15 öğrenci de Afrika’ya su kuyusu açtırmak istediklerini söylediler. Lise seviyesinde olan öğrenciler, su kuyusu için gerekli olan fonu, yapacakları benzer organizasyonlarla temin edecek.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022