İHH İnsani Yardım Vakfı
Gönüllülerimiz Afrika için seferber oluyor
İHH Gönüllüleri Çad’da su kuyusu açmaya devam ediyor.
Çad 13.07.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı bağışçılarının ve gönüllülerinin çabalarıyla tüm dünyada temiz suya muhtaç insanlar için şu ana kadar açılan su kuyusu sayısı 2.636’a ulaştı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri iyiliği yaymak adına tüm Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor. Fatih’teki gönüllüler bir araya gelerek oluşturdukları ‘‘1453-Fetih Grubu’’ ile Çad’a su kuyusu açmayı planlıyor.

Dünya’da 1 milyarı aşkın insan temiz suya erişemiyor. Her gün yaklaşık 5 bin, her yıl 1,8 milyon çocuk kirli su ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Afrika’da yaşanan sorunların en önemlilerinden biri olan susuzluk ve kuraklık, zaten fakir olan halkın direncini iyiden iyiye azaltıyor. İnsanlar, suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor.

Bu duruma kayıtsız kalamayan İHH gönüllülerine, bireysel olarak maddi durumlarının yetersiz olması engel olmuyor. Gönüllüler bu durumu bir araya gelerek aşıyor.

Fatih’te bir araya gelerek oluşturulan ‘‘1453 Fetih Grubu’’ Afrika’da; Çad’a su kuyusu açtırmak için 21 Temmuz 2012 cumartesi günü girişlerin biletli olacağı iftar yemeği verecekler. 

Biletlerden elde ettikleri gelir, su kuyusu projesine aktarılacak. Biletler ‘‘1453 – Fetih Grup’undan’’ ve İHH gönüllü biriminden temin edilebilecek.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, İHH İnsani yardım vakfını ziyarete eden Ensar Kültür Merkezi’nden 15 öğrenci de Afrika’ya su kuyusu açtırmak istediklerini söylediler. Lise seviyesinde olan öğrenciler, su kuyusu için gerekli olan fonu, yapacakları benzer organizasyonlarla temin edecek.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022