İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın partner kuruluşlarından Güney Kore kuruluşu Good Neighbors International (GNI), İstanbul’da ve deprem bölgelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
08.06.2024

Good Neighbors’dan Danışmanlık Ekibi Yöneticisi David Kim, Yönetici Yardımcısı Oliver Choi ve Sosyal Çalışmacı Hailey Kim'in yer aldığı heyet, İHH Genel Merkezi’nde Yönetim Kurulu Üyeleri M. Talha Keskin ve Mustafa Demir’in yanı sıra Uluslararası İlişkiler Departmanı ve Yurt İçi Yardım Departmanı koordinatör ve temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantıda, iki kurumun mevcut iş birlikleri ve yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı.

Misafir heyet, İHH Genel Merkezi’ndeki toplantının ardından, Afet Yönetimi Departmanı ile görüşmek üzere Tuzla Emre Yerli Afet Yönetim Merkezi’ne geçti. Buradaki toplantıda, İHH'nın Afet Yönetimi ve Afet Akademisi faaliyetleri hakkında çeşitli sunumlar yapıldı.

Ayrıca merkezde bulunan 8 bin metrekare kapalı alana sahip depo gezildi, bilgilendirmelerde bulunuldu.

2.jpeg

Deprem bölgelerinde insani yardım çalışmaları

Good Neighbors heyeti Türkiye ziyareti kapsamında, İstanbul’daki görüşmelerin ardından İHH Uluslararası İlişkiler Departmanı görevlileri ile birlikte deprem bölgelerini ziyaret etti. Ziyarette, misafir kurum tarafından daha önce deprem bölgelerinde dağıtılmak üzere alımı yapılan yardım malzemelerinin dağıtımları yapıldı. İlk olarak,  Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Mobilyacılar Sanayi Sitesi içindeki konteyner kentte, ertesi gün ise Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği’ne bağlı giyim mağazasında dağıtımlarda bulunuldu.

Sonraki günlerde ise, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da konteyner kent ve ev ziyaretlerinde bulunuldu, yardım malzemesi dağıtımları yapıldı.

3.png

Planlanan projelerle ilgili görüşmeler yapıldı

Ziyaretlerin ardından İstanbul'da yeniden bir araya gelen İHH ve Good Neighbors heyetleri, yapılan insani yardım çalışmalarının genel değerlendirmelerini yaptı, planlanan yeni projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024