İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazze’deki çocuklardan selam ve teşekkür
Ambargo ve abluka sebebiyle 4. Uluslararası Yetim Buluşması’na gelemeyen 7 yetim çocuk ile Hüda Galya, kendileri gelemeseler de hayırsever halkımıza selam ve teşekkürlerini gönderdiler.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 21.10.2009

Hüda'ya ve gelemeyen yetimlere sponsor aile sistemiyle İHH İnsani Yardım Vakfı bakıyor.Başbakan bu sözleriyle Hüda ve ailesini kastetmişti. Hüda Galya, Gazze'de Başbakan Erdoğan'a Van Minut dedirten yetim olarak biliniyor. Yetimler içerisinde gelmesi beklenen Hüda Galya, ailesiyle sahilde piknik yaparken İsrail askerlerinin saldırılarına maruz kalmış ve bu saldırılarda anne ve babasını kaybetmişti.

Başbakan Tayyip Erdoğan Davos zirvesinde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez'e "Van Minut" derken "sahilde piknik yapan çocukları ve ailelerini nasıl öldürdüğünüzü çok iyi biliyorum" demişti. Bir de İsrail'in harabe haline getirdiği evlerin önünde fotoğraflar çekerek Türkiye'ye gönderdiler.Yetim çocuklar, gelemeseler de selam ve teşekkürlerini hayırsever halkımıza gönderdiler. 

Gazzeli yetimler Refah Sınır Kapısı kapalı olduğu için İstanbul'a gelemediler. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yetim Buluşmasına Gazze'den gelmesi beklenen 7 çocuk ile İsrail saldırılarında anne ve babasını kaybeden Hüda Galya (şimdi 16 yaşında) gelemedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022