İHH İnsani Yardım Vakfı
Güngören’den Suriye halkına yardım
Güngören Suriye Yardımlaşma Platformu’nun topladığı yardımlar İdlib’e ulaştı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 05.01.2013

İstanbul’un Güngören ilçesinde faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Suriye Yardımlaşma Platformu İdlib’e gıda, kıyafet ve sağlık malzemesi gönderdi.

Hakça-Der önderliğinde pek çok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşturulan Güngören – Suriye Yardımlaşma Platformu 20 günde 3 tır ve 1 kamyon yardım malzemesi topladı. İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri tarafından Suriye içerisinde götürülen yardım malzemeleri İdlib şehrinde mazlum halka dağıtıldı.

Yardım malzemelerini taşıyan tırlar Güngören Akıncılar Camii önünden Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Ak Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever, Hakça-Der Başkanı Nurettin Seyyar, Güngören Müftü Vekili Ahmet Ali Gencel ve platformdaki yetkililer tarafından dualarla uğurlandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla bölgeye ulaştırılan yardımlar 27 ton un, 6 bin 500 adet battaniye, 5 bin adet çorap ile bay, bayan ve çocuk kıyafetleri, çocuk maması, süt, süt tozu, ilaç, tıbbi malzeme, pirinç ve bulgur benzeri kuru gıda, temizlik ve mutfak malzemelerinden oluşuyor.

Güngören Suriye Yardımlaşma Platformu adı altında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları arasında; Hakça-Der, Haznedar Kuyulu Camii, Hilal Vakfı, Haznedar Gençlik Derneği, Rize Çayeli Buzlupınar Köyü Derneği, Malatya Kale İlçesi Bent Köyü Derneği, Muş Varto Yardımlaşma Derneği, Trabzon Arsin İlçesi Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Güngören Şubesi, 24 Erzincanlılar Derneği, Haznedar Hicret İlim Hizmet Derneği, Trabzon Maçka Kırantaş Derneği, Rize Çayeli Senöz Vadisi Derneği, Akıncılar Cami Derneği, Medhal İlim Araştırma Derneği, Rize Çayeli Çeşmeli Köyü Derneği, Hak-Der Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Günder Kültür Dayanışma Derneği, Beyoğlu Din Görevlileri Derneği, Behram Cansızoğlu İlim Kültür Derneği, Serder-Serince Derneği, Diyarbakır Üçpınar Vakfı, Mardin Kızıltepe Derneği, Malatya Kale İlçesi Aluçlular Derneği ve Malatya İkizpınar Köyü Derneği yer alıyor.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın     


İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022