İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Hanım gönüllüler piknikte buluştu
İHH İnsani Yardım Vakfı hanım gönüllüleri Beykoz- Göztepe mesire alanında düzenlenen piknikte bir araya geldiler. Gönüllülerimiz piknik vesilesiyle hem güzel bir gün geçirdiler hem de devam eden ve pl
22.06.2011

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın hanım gönüllüleri için organize edilen piknik geçtiğimiz pazartesi günü Beykoz-Göztepe mesire alanında yapıldı. Yaklaşık yüz bayan gönüllünün katıldığı piknikte yetim çalışmaları, ramazan faaliyetleri ve diğer kampanyalarla ilgili bilgiler verildi. Özellikle dünyanın dört bir tarafındaki yetimlerin sahiplenilmesi gerekliliği konusuna değinilen piknikte, sistemli bir şekilde yürütülen misyonerlik faaliyetlerinden örnekler verilerek yetimlerin sahiplenilmesinin sadece maddi yardım amaçlı olmadığının altı çizildi.

Piknikte ayrıca çeşitli projeler üstlenen İHH gönüllüleri (kitap ayracı, su kuyusu vb.) yola nasıl çıktıklarından ve geldikleri sonuçlardan bahsettiler. Gönüllülerimiz projelere çok küçük hedeflerle başladıklarını ancak hayır amaçlı attıkları her adımda önlerine daha büyük kapıların açıldığını vurguladılar. Gönüllüler Temmuz ayında gerçekleştirilecek projelerle ilgili beyin fırtınası da yaptılar.

İHH gönüllülerinin tanışmasına vesile olan piknik aynı zamanda günlük yoğunluklardan sıyrılarak güzel bir gün geçirme imkanı da sundu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022