İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
"Hedefimiz, hiçbir çocuğun üşüyerek yatağa girmemesi"
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla Suriye'nin kuzeyinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için kış yardımı kampanyası başlattıklarını açıkladı.
Suriye 04.11.2022

Açıklamalarda bulunan Bülent Yıldırım, Suriye'nin kuzeyinde bulunan Azez, Afrin ve Tel Abyad ilçelerini ziyaret ederek yapılan projeleri incelediklerini ve ihtiyaç tespiti çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Suriye'de "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlatılan kış yardımı kampanyası için sivil toplum kuruluşlarına destek verme çağrısında bulunan Yıldırım, "Hedefimiz, hiçbir çocuğun çatısız kalmaması ve üşüyerek yatağa girmemesi" diye konuştu.

suriye-kis-kampanyasi-yatay.jpeg

"Çadırlarda çocuklar soğuktan nasıl korunacak?"

Yıldırım; battaniye, yatak, kömür ve gıda malzemelerine ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

"Kış geliyor ve bu insanlar çadırlardayken veya bu briket evlerindeyken çocuklarını soğuktan nasıl koruyacaklar? İnsanlar halkımıza minnettar. O briket evlerde kalan dul kadınlar, yetim çocuklar her gün size dua ediyor." ifadelerini kullandı.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH deprem bölgelerinde 7 bin 21 kişiyle çalışıyor
İHH deprem bölgelerinde 7 bin 21 kişiyle çalışıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, bir aylık süreç içerisinde 7 bin 21 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile depremden etkilenen illerde faaliyet gösterdi. Vakıf; gıda, barınma, giyecek gibi birçok alanda milyonlarca insana destek ulaştırdı. İHH depremin yaşandığı 10 ildeki yardım çalışmalarına devam ediyor.
09.03.2023
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Sefire-i Alem Derneği öncülüğünde 19 farklı ülkeden 50’yi aşkın öğrenci depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Öğrenciler, dernek binasında kurulan atölyelerde İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kermesinde satılması için sarma ve mantı hazırladı. Ürünlerin satışından elde edilen gelir Kahramanmaraş’ta kurulması planlanan konteyner mahallesinde kullanılacak. Öğrenciler tarafından ayrıca, çocuklar için oyuncak kampanyası başlatılırken, deprem bölgesine gönderilmek üzere toka ve çeşitli giyecekler de dikildi.
18.02.2023
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Rusya’nın saldırısı altındaki Ukrayna’ya gönderilen mobil aşevi İstanbul’dan yola çıktı. Aşevinin günde 30 bin kişiye yemek dağıtması planlandı. Ayrıca İHH’nın geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’ya gönderdiği 3 TIR dolusu yardım malzemesi de savaş mağdurlarına ulaştırıldı.
Ukrayna
27.01.2023