İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
"Hedefimiz, hiçbir çocuğun üşüyerek yatağa girmemesi"
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla Suriye'nin kuzeyinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için kış yardımı kampanyası başlattıklarını açıkladı.
Suriye 04.11.2022

Açıklamalarda bulunan Bülent Yıldırım, Suriye'nin kuzeyinde bulunan Azez, Afrin ve Tel Abyad ilçelerini ziyaret ederek yapılan projeleri incelediklerini ve ihtiyaç tespiti çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Suriye'de "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlatılan kış yardımı kampanyası için sivil toplum kuruluşlarına destek verme çağrısında bulunan Yıldırım, "Hedefimiz, hiçbir çocuğun çatısız kalmaması ve üşüyerek yatağa girmemesi" diye konuştu.

suriye-kis-kampanyasi-yatay.jpeg

"Çadırlarda çocuklar soğuktan nasıl korunacak?"

Yıldırım; battaniye, yatak, kömür ve gıda malzemelerine ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

"Kış geliyor ve bu insanlar çadırlardayken veya bu briket evlerindeyken çocuklarını soğuktan nasıl koruyacaklar? İnsanlar halkımıza minnettar. O briket evlerde kalan dul kadınlar, yetim çocuklar her gün size dua ediyor." ifadelerini kullandı.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Sarmada ilçesinde kurulan Göz Sağlığı Merkezi, savaş mağduru sivillere ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.
28.05.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
24.05.2024