İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Hem saçlara hem kalplere örgü
Sosyal medyada harekete geçen bir grup kadın, İHH’nın desteği ile birlikte Suriye’deki yetim çocuklar için ’Hem saçlara hem kalplere örgü’ projesini hayata geçirdi. Savaşta annelerini kaybeden kız çocukları, ilk kez saçlarına örgü yaptırdı.
Suriye 04.09.2018

İHH İnsani Yardım Vakfı, sosyal medya hareketi olarak faaliyet gösteren Human Movie Team ve For Children işbirliği ile Suriye’deki mülteci kamplarında yaşayan 500 kız çocuğuna yönelik “Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesini gerçekleştirdi. “Saçlara Örgü Yüreklere Kardeşlik Götürüyoruz” sloganı ile yola çıkan ekip, gönüllü kuaförlerle Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde bulunan Siccu, Reyyan, Şemmarin ve Mukaveme Mülteci Kamplarında yaşayan çoğu yetim 500’den fazla kız çocuğunun saç kesimi ve bakımını yaptı.

tulay-gokcimen.jpg

Yönetmen Tülay Gökçimen’in katıldığı etkinlikte, mülteci kamplarının zorlu şartlarında yaşayan yüzlerce kız çocuğunun saçları önce temizlenerek, tarandı. Fön çekilen saçlar rengarenk tokalarla süslendi. Proje ile ilgili bilgi veren Yönetmen Gökçimen, “Belki de hayatlarında saçlarına hiç tarak değmemiş çocukların saçlarına bakım yaptık, tokalarla süsledik, onlara kız çocuğu olduklarını hatırlattık" ifadelerini kullandı.

deatay1.jpg

Türkiye’den gönüllü kuaför olarak katılan Gülsüm Akman ise "Bu proje ile insani yardımdan öteye geçtik, bunun onları çok mutlu ettiğini gördük" dedi.

ic2.jpg

Reyyan Mülteci Kampı’nda yaşayan 8 yaşındaki Nur ise “Bugün hayatımın en güzel günü. Burada olduğum için çok mutluyum" diyerek teşekkür etti.

deaty5.jpg

27-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen projenin, bölgedeki diğer kamplarda da yapılması planlanıyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022