İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Hem Yetim Dayanışması hem de Yaşlıların Hayır Duası
ADYAR, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Önce, yetim çocuklar bir araya gelerek eğlendi, ardından huzurevinde yaşlılar ziyaret edilerek duaları alındı.
Türkiye 15.04.2013

Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) bünyesinde bir takım kurslara katılan, yetim çocuklar Yetim Dayanışma Günleri'nde; Sevgi Evleri'nde kalan yetim kardeşlerini unutmadılar.

AYDEM’'in (Adyar Yetim Destekleme Birimi) organize ettiği Sevgi Evleri ve Huzurevi ziyareti duygusal anlara sahne oldu.

Çocukların sürekli hale getirdikleri, artık birbirlerine ismen hitap edecek kadar samimiyet kurdukları ziyaret esnasında Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu.

Bol eğlenceli oyunlar oynandı. Zamanın hiç geçmesini istemeyen çocuklar ziyaretin sonunda 28 Nisan Pazar günü Adana Merkez Park'ta “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında gerçekleşecek olan Uçurtma Şenliği'nde buluşmak ve birlikte olmak için sözleştiler.

ADYAR'dan gelen çocukların Uçurtma Şenliği davetine sevinen, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar arkadaşlarını uğurlarken de duygusal anlar yaşandı.

Alan elden veren ele geçme mantığı ile ziyaretlerini sürdüren yetimlerin ikinci ziyareti, Huzur evlerindeki dede ve nineleri oldu. Daha önce birkaç kere ziyaretinde bulunup tekrar gelme sözünü tuttukları bu ziyaret de oldukça güzel geçti.

Yalnızlığın hüznünü yaşayan bu güzel insanların elleri öpüldü, hayır duaları alındı. Yaşanan hoş saatlar biraz geçmişten hatıralar, biraz nasihat ve biraz da gülmece ile yeniden, yeni bir ziyaretin sözü verilerek noktalandı.

AYDEM Yetkilileri, yetim çocuklarımızın eğitiminde birçok faydası olan bu türden ziyaretlerin gerek “Yetim Dayanışma Günleri”nde gerekse diğer zamanlarda devam ettirmeye çalışacaklarını ve bu türden ziyaretleri çok önemsediklerini belirttiler.


 

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022