İHH İnsani Yardım Vakfı
Hem Yetim Dayanışması hem de Yaşlıların Hayır Duası
ADYAR, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Önce, yetim çocuklar bir araya gelerek eğlendi, ardından huzurevinde yaşlılar ziyaret edilerek duaları alındı.
Türkiye 15.04.2013

Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) bünyesinde bir takım kurslara katılan, yetim çocuklar Yetim Dayanışma Günleri'nde; Sevgi Evleri'nde kalan yetim kardeşlerini unutmadılar.

AYDEM’'in (Adyar Yetim Destekleme Birimi) organize ettiği Sevgi Evleri ve Huzurevi ziyareti duygusal anlara sahne oldu.

Çocukların sürekli hale getirdikleri, artık birbirlerine ismen hitap edecek kadar samimiyet kurdukları ziyaret esnasında Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu.

Bol eğlenceli oyunlar oynandı. Zamanın hiç geçmesini istemeyen çocuklar ziyaretin sonunda 28 Nisan Pazar günü Adana Merkez Park'ta “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında gerçekleşecek olan Uçurtma Şenliği'nde buluşmak ve birlikte olmak için sözleştiler.

ADYAR'dan gelen çocukların Uçurtma Şenliği davetine sevinen, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar arkadaşlarını uğurlarken de duygusal anlar yaşandı.

Alan elden veren ele geçme mantığı ile ziyaretlerini sürdüren yetimlerin ikinci ziyareti, Huzur evlerindeki dede ve nineleri oldu. Daha önce birkaç kere ziyaretinde bulunup tekrar gelme sözünü tuttukları bu ziyaret de oldukça güzel geçti.

Yalnızlığın hüznünü yaşayan bu güzel insanların elleri öpüldü, hayır duaları alındı. Yaşanan hoş saatlar biraz geçmişten hatıralar, biraz nasihat ve biraz da gülmece ile yeniden, yeni bir ziyaretin sözü verilerek noktalandı.

AYDEM Yetkilileri, yetim çocuklarımızın eğitiminde birçok faydası olan bu türden ziyaretlerin gerek “Yetim Dayanışma Günleri”nde gerekse diğer zamanlarda devam ettirmeye çalışacaklarını ve bu türden ziyaretleri çok önemsediklerini belirttiler.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021