İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Her gün on kuruşla 8 yetime sponsor oldular
Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” adlı bir proje hayata geçirdi.
Türkiye 27.06.2013

Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri İHH’nın sponsor aile sistemi kapsamında yetim çocuklara destek olmak için okullarında kampanya başlattı. Harçlıklarından ayırarak her gün kişi başı 10 kuruş toplayan öğrenciler toplamda 8 yetime sponsor oldu.

 

Öğrenciler daha sonra okullarında düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı’nda bu projelerini ‘Sosyal Proje’ adı altında sergiledi. Batman İl Emniyet Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürünün de katıldığı fuarda öğrencilerin projesi büyük beğeni topladı.

 

Batman Emniyet Müdürü gençlerin projesine destek olmak için okuldaki yetim öğrencilere yönelik Çanakkale gezisi düzenledi. Uçakla önce İstanbul’a gelen öğrenciler buradan Çanakkale’ye giderek tarihi yarımadayı gezdi. 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022