İHH İnsani Yardım Vakfı
Her gün on kuruşla 8 yetime sponsor oldular
Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” adlı bir proje hayata geçirdi.
Türkiye 27.06.2013

Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri İHH’nın sponsor aile sistemi kapsamında yetim çocuklara destek olmak için okullarında kampanya başlattı. Harçlıklarından ayırarak her gün kişi başı 10 kuruş toplayan öğrenciler toplamda 8 yetime sponsor oldu.

 

Öğrenciler daha sonra okullarında düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı’nda bu projelerini ‘Sosyal Proje’ adı altında sergiledi. Batman İl Emniyet Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürünün de katıldığı fuarda öğrencilerin projesi büyük beğeni topladı.

 

Batman Emniyet Müdürü gençlerin projesine destek olmak için okuldaki yetim öğrencilere yönelik Çanakkale gezisi düzenledi. Uçakla önce İstanbul’a gelen öğrenciler buradan Çanakkale’ye giderek tarihi yarımadayı gezdi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021