İHH İnsani Yardım Vakfı
“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Bursa’da tanıtıldı
Bursa’da “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Kampanyasının tanıtımı gerçekleştirildi.
Türkiye 11.12.2013

Bursa Gölpark’ta 12 Kasım 2013 Salı akşamı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası tanıtımı yapıldı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Memur-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker’in de katıldığı toplantıda İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı ve “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Proje Koordinatörü Murat Yılmaz kampanya hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, kampanyanın önemine değindiği konuşmasında, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin yetim çocukların ellerinden tutmak için bir fırsat olduğunu, dünya üzerinde 200 milyonun üzerinde yetim bulunduğunu ve misyoner grupların Hıristiyanlaştırma politikalarına maruz kaldıklarını söyledi.

Konuşmasında Bursa İnsani Yardım Derneği ile yapmış olduğu Burkina Faso gezisinden bahseden Memur-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker ise dünyada yardıma muhtaç her çocuğu, kendi çocuklarımız gibi sahiplenmemiz gerektiğini ifade etti.

Kampanya için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, “Kimsesizlerin kimi olmak büyük erdemdir ve her nimete ise kendi cinsinden şükür gerektirir.” şeklinde konuştu.

Proje koordinatörü Murat Yılmaz, yetim kardeşlerini sahiplenecek sınıflara gönderilecek Yetim Destek Kolisini anlattı ve katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021