İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
“Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi Karaman'da tanıtıldı
“Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi, Karaman’da düzenlenen bir programla tanıtıldı.
Türkiye 18.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle başlatılan “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” kampanyasıyla ilgili Karaman Piri Reis Kültür Merkezi’nde sunum gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen programda söz alan Asım Sultanoğlu, burada yaptığı konuşmada İHH’nın çalışmalarına övgüde bulunarak, “Ülkemiz ve dünyanın birçok bölgesine sağlık, eğitim ve gıda yardımı ulaştıran İnsani Yardım Vakfı, çalışmalarıyla kiminin gören gözü, kiminin içme suyu, kiminin elindeki kalemi oluyor. İHH projeleriyle, çocuklarımıza değerler eğitimi etkinliklerimizle kazandırılmak istenen sevgi, kardeşlik ve paylaşım gibi duygularının verilmesine katkı sağlıyor. Bu nedenle İHH'ya ve yetim çalışmalarını yürüten Murat Yılmaz Bey'e teşekkür ederim.” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz ise, kampanyanın çocuklarımızı dünya çocuklarının yaşam şartları konusunda bilinçlendireceğine ve küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen, duyarlı insanlar olarak yetişmelerine ön ayak olacağına dikkat çekti.

Murat Yılmaz, bu kampanya ile her ay 35 binin üzerinde yetimin desteklendiğini belirterek bu sayının her geçen gün artması gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Bizlerin ulaşmadığı yetimlere dünyanın çeşitli bölgelerinde misyonerlerin, organ mafyasının, insan tacirlerinin ve fuhuş çetelerinin ulaştığını biliyoruz. Her gün 10 binden fazla çocuğun yetim kaldığı dünyada, İHH kanalıyla 135 ülkeye ulaşabilmekteyiz” diyerek yapılan yardımların yetimler için hayati öneme sahip olduğunu ifade etti.

İHH’nın insanları yardıma muhtaç hâle getiren meselelere insan hakları perspektifinden bakarak çözüm odaklı projeler geliştirdiğine dikkat çeken Yılmaz; vakfın, yetim çocukların bakımını annelerinin veya bir akrabalarının yanında ya da yetimhanelerde üstlenerek kendi ülkelerinde, en iyi şekilde yetişmeleri için çalışmalar yaptığını belirtti.

Program, sunum sonunda gerçekleştirilen soru cevap bölümüyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022