İHH İnsani Yardım Vakfı
“Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi Karaman'da tanıtıldı
“Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi, Karaman’da düzenlenen bir programla tanıtıldı.
Türkiye 18.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle başlatılan “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” kampanyasıyla ilgili Karaman Piri Reis Kültür Merkezi’nde sunum gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen programda söz alan Asım Sultanoğlu, burada yaptığı konuşmada İHH’nın çalışmalarına övgüde bulunarak, “Ülkemiz ve dünyanın birçok bölgesine sağlık, eğitim ve gıda yardımı ulaştıran İnsani Yardım Vakfı, çalışmalarıyla kiminin gören gözü, kiminin içme suyu, kiminin elindeki kalemi oluyor. İHH projeleriyle, çocuklarımıza değerler eğitimi etkinliklerimizle kazandırılmak istenen sevgi, kardeşlik ve paylaşım gibi duygularının verilmesine katkı sağlıyor. Bu nedenle İHH'ya ve yetim çalışmalarını yürüten Murat Yılmaz Bey'e teşekkür ederim.” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz ise, kampanyanın çocuklarımızı dünya çocuklarının yaşam şartları konusunda bilinçlendireceğine ve küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen, duyarlı insanlar olarak yetişmelerine ön ayak olacağına dikkat çekti.

Murat Yılmaz, bu kampanya ile her ay 35 binin üzerinde yetimin desteklendiğini belirterek bu sayının her geçen gün artması gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Bizlerin ulaşmadığı yetimlere dünyanın çeşitli bölgelerinde misyonerlerin, organ mafyasının, insan tacirlerinin ve fuhuş çetelerinin ulaştığını biliyoruz. Her gün 10 binden fazla çocuğun yetim kaldığı dünyada, İHH kanalıyla 135 ülkeye ulaşabilmekteyiz” diyerek yapılan yardımların yetimler için hayati öneme sahip olduğunu ifade etti.

İHH’nın insanları yardıma muhtaç hâle getiren meselelere insan hakları perspektifinden bakarak çözüm odaklı projeler geliştirdiğine dikkat çeken Yılmaz; vakfın, yetim çocukların bakımını annelerinin veya bir akrabalarının yanında ya da yetimhanelerde üstlenerek kendi ülkelerinde, en iyi şekilde yetişmeleri için çalışmalar yaptığını belirtti.

Program, sunum sonunda gerçekleştirilen soru cevap bölümüyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021