İHH İnsani Yardım Vakfı
Iğdır gönüllülerimizden kardeşlik örneği
Van depreminde mağdur olan depremzedelere Türkiye’nin dört bir yanından yardım eli uzanmaya devam ediyor. İHH Iğdır gönüllüleri, yaşam şartlarının zorluğu nedeniyle eğitim alamayan Vanlı öğrencileri,
Türkiye 13.12.2011

Van’da depremin yaralarını sarmak için farklı çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştiren vakfımız, prefabrik evlerden ve kışlık çadırlardan oluşan geçici yerleşim merkezlerinin yanı sıra ihtiyar, çocuk ve öğrencilerle de özel olarak ilgileniyor. Son olarak 10 depremzede öğrenciyi Iğdır’da ağırlayan gönüllülerimiz, eğitimlerine devam etmeleri için gerekli tüm imkânı sağlayarak örnek bir uygulamaya imza attılar.

Iğdır Anadolu Öğretmen Lisesi’nde misafir öğrenci olarak eğitimlerine devam edecek olan Vanlı depremzede öğrenciler, Iğdırlı öğrencilerle aynı sırayı paylaşarak kardeşlik köprüsünü kuracaklar. Öğrencilerin eğitimi devam ederken gönüllülerimiz de moral vermek ve destek olmak amacıyla depremzede öğrencilere hediyeler alarak ziyarette bulunuyorlar. 

Ayrıca İHH Iğdır gönüllüleri, vakfımızın yaptığı çalışmalara destek olmak amacıyla Iğdır’da bir tanıtım standı açtı. Stantta İHH’nın çalışmalarını Iğdır halkına anlatan gönüllüler, bir yetimin yüzünü güldürmek, bir yoksula yardım etmek ve bir mazlumun acısını paylaşabilmek için bölge insanını İHH’nın çalışmalarını yakından takip etmeye davet ettiler.

VAN yazıp 3072'ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021