İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH 10. Yetim Faaliyetleri Toplantısı Kayseri’de yapıldı
Türkiye’de faaliyet gösteren, dünya çapında yetim çalışmaları yapan teşkilatlar buluşmasının 10.su geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’de yapıldı.
Türkiye 06.09.2012

Kayseri İnsani Yardım Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iki günlük toplantıya İstanbul’dan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yanı sıra Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Kahramanmaraş, Konya, Sakarya, Şanlıurfa, Bitlis/Tatvan, Van ve Zonguldak insani yardım derneklerinin yetkilileri katıldı.

Geçtiğimiz hafta 10.su düzenlenen buluşma yetim çalışmaları konulu sinevizyon gösterimiyle başladı. Her derneğin sunumlarının dinlenmesinin ardından gündem maddeleri müzakere edildi. Katılımcıların istişare ettiği konular arasında yetim çocuklara yönelik dünya çapında gerçekleştirilen sponsor aile projesi, kurban bayramı döneminde hayata geçirilecek yetim çalışmaları, yaklaşan kış dönemi için planlanan Sıcak Kış Projesi, eğitim dönemi ile beraber yeniden başlayacak değerler eğitimi projesi ve önümüzdeki yıl mart ayında 3.sü düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri programı yer aldı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yılmaz toplantıda yaptığı sunumda; İHH’nın Suriye, Gürcistan, Nepal, Kırım, Preşevo ve Ürdün’ü de yetim çalışmaları kapsamına aldığını ve buradaki yetim çocukların sponsor aileler tarafından desteklenmesi için başlatılan çalışmalara Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverlerin desteklerini beklediklerini ifade etti. Yılmaz ayrıca İHH’nın yetim çalışmalarında beş sene içerisinde 100.000 yetim çocuğa destek verecek düzeye erişilmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

Periyodik olarak 3 ayda bir yapılan toplantılara Türkiye’nin çeşitli illerinde yetim çalışmaları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları katılıyor. Toplantılarda tamamlanan çalışmaların değerlendirilmesinin yanında gelecekte yapılacak projeler de istişare ediliyor. Bir sonraki buluşma 3 ay sonra Adana’da icra edilecek.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021