İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH 10. Yetim Faaliyetleri Toplantısı Kayseri’de yapıldı
Türkiye’de faaliyet gösteren, dünya çapında yetim çalışmaları yapan teşkilatlar buluşmasının 10.su geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’de yapıldı.
Türkiye 06.09.2012

Kayseri İnsani Yardım Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iki günlük toplantıya İstanbul’dan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yanı sıra Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Kahramanmaraş, Konya, Sakarya, Şanlıurfa, Bitlis/Tatvan, Van ve Zonguldak insani yardım derneklerinin yetkilileri katıldı.

Geçtiğimiz hafta 10.su düzenlenen buluşma yetim çalışmaları konulu sinevizyon gösterimiyle başladı. Her derneğin sunumlarının dinlenmesinin ardından gündem maddeleri müzakere edildi. Katılımcıların istişare ettiği konular arasında yetim çocuklara yönelik dünya çapında gerçekleştirilen sponsor aile projesi, kurban bayramı döneminde hayata geçirilecek yetim çalışmaları, yaklaşan kış dönemi için planlanan Sıcak Kış Projesi, eğitim dönemi ile beraber yeniden başlayacak değerler eğitimi projesi ve önümüzdeki yıl mart ayında 3.sü düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri programı yer aldı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yılmaz toplantıda yaptığı sunumda; İHH’nın Suriye, Gürcistan, Nepal, Kırım, Preşevo ve Ürdün’ü de yetim çalışmaları kapsamına aldığını ve buradaki yetim çocukların sponsor aileler tarafından desteklenmesi için başlatılan çalışmalara Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverlerin desteklerini beklediklerini ifade etti. Yılmaz ayrıca İHH’nın yetim çalışmalarında beş sene içerisinde 100.000 yetim çocuğa destek verecek düzeye erişilmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

Periyodik olarak 3 ayda bir yapılan toplantılara Türkiye’nin çeşitli illerinde yetim çalışmaları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları katılıyor. Toplantılarda tamamlanan çalışmaların değerlendirilmesinin yanında gelecekte yapılacak projeler de istişare ediliyor. Bir sonraki buluşma 3 ay sonra Adana’da icra edilecek.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022