İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında 19 ülkede bin 375 adet su kuyusunu hizmete açtı. Açılan su kuyuları sayesinde yüzbinlerce kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
Afganistan, Afrika, BurkinaFaso, Çad, Kamerun, Kenya, Mali, Nijer, Nijerya, SierraLeone, Suriye, Tanzanya, Togo, Uganda, Zimbabve 05.01.2023

İklim değişiklikleri, kirlilik ve israf nedeniyle temiz su kaynakları büyük bir hızla tükeniyor. Dünyadaki her 10 kişiden 1’i temiz suya erişemiyor. Temiz suya erişimin kısıtlı olduğu bölgelerde salgın hastalıklar yaygınlaşıyor.

Bugüne kadar 12 bin 533 kuyu açıldı

Uzun yıllardır su kuyusu çalışmalarında bulunan İHH, 2022 yılında da Afrika ve Asya’da su kuyuları açtı. Yıl içerisinde 19 ülkede açılan bin 375 adet su kuyusu sayesinde günde 600 binden fazla insan temiz suya ulaşıyor. İHH’nın 2000 yılından bu yana 42 ülkede açtığı su kuyusu sayısı ise 12 bin 533 adete ulaştı. Açılan su kuyularından milyonlarca insan istifade ediyor.

2022 yılında İHH tarafından su kuyusu açılan 19 ülkenin isimleri ise şu şekilde:

Togo, Benin, Çad, Nijer, Uganda, Mali, Afganistan, Gana, Somali, Kenya, Fildişi Sahilleri, Nijerya, Burkina Faso, Gine, Zimbabve, Tanzanya, Kamerun, Suriye ve Sierra Leone.

ihh-2022de-19-ulkede-bin-375-su-kuyusu-acti-3.jpg

Gelir temini için de önemli

Temiz suya ihtiyaç olan bölgelerde açılan su kuyuları sadece halkın temiz ve içilebilir su ihtiyacını karşılamıyor, aynı zamanda geçim faaliyetlerine de katkı sunuyor. Hayvancılık ve küçük tarımsal faaliyetler bunların başında geliyor. Açıldığı bölgelerde büyük bir mutluluğa sebep olan su kuyuları, ihtiyaç sahipleri ile bağışçılar arasında gönül köprüsü oluyor.

394500035919.jpg

Destek olmak için

Bağışçılar, İHH’nın su kuyusu çalışmalarına destek olmak için bütün operatörlerden KUYU yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyen ya da bir su kuyusunun tüm maliyetini karşılamak isteyen bağışçılar ise İHH’nın banka hesapları üzerinden ya da online olarak bağış yapabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile birlikte Suriye'de Şubat ayında yaşanan depremde yıkılan okul, cami ve yaşam evleri projelerin temellerini attı.
13.09.2023
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Batı Afrika ülkesi Nijer'deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf, Temmuz ayı içerisinde İnegöl İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle, ülkede çok sayıda projeyi hayata geçirdi.
26.07.2023