İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH 3 bin 83 kişilik ekibiyle yardım çalışmalarında
Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. İHH’nın 1461 kişiden oluşan 65 arama kurtarma ekibi de 2 arama kurtarma köpeği ile birlikte görev yapıyor. İHH ayrıca, 1622 kişiden oluşan acil yardım dağıtım ekibiyle de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yardım çalışmalarını sürdürüyor. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da depremin ilk gününden itibaren bölgede bulunuyor.
09.02.2023

Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 10 ili etkileyen depremlerde son bilgilere göre 12 bin 873 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 937 kişi yaralandı. Enkazlarda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremin ilk saatlerinden itibaren deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarında bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, 1461 kişiden oluşan 65 arama kurtarma ekibi ile çalışmalarını sürdürüyor. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve İHH Yönetim Kurulu üyeleri de İHH’nın illerdeki çalışmalarını koordine etmek üzere bölgede bulunuyor.

asevi.jpg

250 bin kişiye sıcak yemek dağıtıldı

İHH ayrıca 1622 kişiden oluşan acil yardım dağıtım ekibiyle gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda da deprem bölgesine yardımlar ulaştırıyor. İHH tarafından şu ana kadar 249 bin 850 kişiye sıcak yemek dağıtıldı.

Ayrıca gıda, bot, mont, çocuk bezi, un, su gibi ürünlerin bulunduğu 120 TIR depremden etkilenen illere doğru yola çıktı.

Öte yandan İHH Psikososyal Destek Ekibi de depremden etkilenen vatandaşlara yönelik psikososyal destek çalışmaları için bölgeye hareket etti.

arama-kurtarma.jpg

374 bin ekmek dağıtıldı

İHH tarafından depremden bölgelerine yönelik yapılan diğer yardım çalışmaları şu şekilde:

-373 bin 839 adet ekmek dağıtımı

-6 bin 272 koli su

-2 bin 22 adet kumanya paketi

-8 bin 412 paket hijyen malzemesi

-Bin 127 adet çocuk ve yetişkin montu

-Bin 967 adet battaniye

-722 koli muhtelif gıda (süt, kek, vb.)

-31 adet çadır

-1.4 ton patates

-3 bin 288 konserve gıda

-235 adet sünger yatak

bina.jpg

Destek olmak için

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deprem bölgelerinde yaptığı yardım çalışmalarına destek olmak isteyen bağışçılar DEPREM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL destekte bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına “DEPREM” yazarak çalışmalara destek olabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım
İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım
Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmalar 15 Nisan'dan bu yana devam ediyor. 550 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bine yakın kişinin ise yaralandığı iç savaş sürecinde 700 binden fazla Sudanlı ise farklı noktalara göç etti. Ülkede sivillere yönelik acil yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kapsamda son olarak sınır ülkesi Çad’a göç eden Sudanlılara sıcak yemek ve gıda kumanyası dağıttı.
10.05.2023
İHH Sudan’daki iç çatışmaların ardından yardım çalışmalarına başladı
İHH Sudan’daki iç çatışmaların ardından yardım çalışmalarına başladı
Sudan'da, ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında 15 Nisan'dan beri devam eden çatışmalar sonucunda tahmini verilere göre 500'e yakın kişi hayatını kaybetti. 4 bin kişi yaralandı ve yüz binlerce kişi de farklı noktalara göç etmek zorunda kaldı. İHH, yaşanan çatışmaların ardından ülkede acil yardım çalışmaları başlattı.
28.04.2023
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 943 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile çalışmalarına devam ediyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 3 bin 28 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yüzbinlerce kişiye destek ulaştırdı.
21.02.2023