İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Acil Yardım Ekibi bahar dönemi eğitimlerini yaptı
Afet ve savaş bölgelerinde yardım çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Ekiplerimiz, her yıl yapılan eğitim faaliyetlerine bu yıl da devam ediyor.
Türkiye 26.05.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Koordinatörlüğü, bahar dönemi eğitim faaliyetleri programımızda yer alan ‘arama-kurtarma’ eğitiminin Bursa ayağını 16-19 Mayıs tarihleri arasında AFAD Bursa ve Bursa Sivil Savunma Birliği işbirliği ile gerçekleştirdi.

Savaş ve doğal afet gibi kriz durumlarında, mağdurların acil ihtiyaçlarını karşılamak için bilgilendirilen Acil Yardım  personelimiz, kamp programında eğitim aldı.

Programa, vakıf personelimizin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden gönüllülerimiz de katıldı.

Eğitim programında, kentsel ve arazi arama-kurtarma eğitiminin yanı sıra ekip içi koordinasyon, ekip içi ve çevre ile iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve afet durumunda olaylara müdahalede psikolojik durumun kontrolünü sağlama konusunda da çalışmalar gerçekleştirildi.

Eğitim faaliyetlerimiz Haziran ayında Alanya’da sualtı arama-kurtarma programı ile devam edecek.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022