İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Acil Yardım Ekibi bahar dönemi eğitimlerini yaptı
Afet ve savaş bölgelerinde yardım çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Ekiplerimiz, her yıl yapılan eğitim faaliyetlerine bu yıl da devam ediyor.
Türkiye 26.05.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Koordinatörlüğü, bahar dönemi eğitim faaliyetleri programımızda yer alan ‘arama-kurtarma’ eğitiminin Bursa ayağını 16-19 Mayıs tarihleri arasında AFAD Bursa ve Bursa Sivil Savunma Birliği işbirliği ile gerçekleştirdi.

Savaş ve doğal afet gibi kriz durumlarında, mağdurların acil ihtiyaçlarını karşılamak için bilgilendirilen Acil Yardım  personelimiz, kamp programında eğitim aldı.

Programa, vakıf personelimizin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden gönüllülerimiz de katıldı.

Eğitim programında, kentsel ve arazi arama-kurtarma eğitiminin yanı sıra ekip içi koordinasyon, ekip içi ve çevre ile iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve afet durumunda olaylara müdahalede psikolojik durumun kontrolünü sağlama konusunda da çalışmalar gerçekleştirildi.

Eğitim faaliyetlerimiz Haziran ayında Alanya’da sualtı arama-kurtarma programı ile devam edecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022