İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Afganistan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu
Afganistan’da yaşanan sel felaketi ve heyelan dolayısıyla bölgede bulunan İHH ekipleri Tahhar’daki tek yetimhane olan Tahhar yetimhanesine ziyaret etti.
Afganistan 07.05.2014

İHH ekipleri daha önce de sel ve heyelan yaşanan bölgelere ulaşarak ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunmuştu.

İHH’nın ziyaret ettiği 3 katlı bir binadan oluşan yetimhanede 35 kız 85 erkek olmak üzere toplamda 120 yetim kalıyor. Buradaki yetim çocuklara birinci sınıftan başlayarak yedinci sınıfa kadar eğitim veriliyor. Afganistan’ın uzun yıllardır yaşadığı olumsuz koşullardan dolayı yetimhanelerdeki çocuklar da çok zor şartlarda hayata tutunmaya çalışıyor.

Yetim anneleri meslek sahibi oluyor

İHH yetkilileri Afganistan’da bulunan partner kuruluş Hedef Vakfı’yla beraber kurmuş olduğu Tahhar’daki terzilik atölyesini de ziyaret etti. Yaklaşık bir yıl önce hayata geçirilen projede çoğunluğu yetim annelerinden oluşan kursta bayanlara terziliğin yanı sıra Kur’an-ı Kerim, ilmihal ve yazı dersi de veriliyor.

Kurs iki aylık süreyle 15 kursiyere eğitim veriyor. Önümüzdeki günlerde üçüncü dönemini tamamlayacak olan kurstan toplamda şu ana kadar 45 kişi eğitim gördü. Bu çalışma sonucu kursu başarıyla tamamlayanlara ödül olarak dikiş makineleri verilerek Afganistanlı kadınların istihdamları sağlanıyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022