İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Suriyeli yetim ailelerine yardım
İHH, “Sponsor Destek Sistemi” kapsamında Suriyeli yetimlerin ailelerine ilk ödemeleri yaptı.
Suriye, Türkiye 21.03.2014

Suriye'de 4. yılına giren saldırılar geriye yalnızca harap olmuş şehirleri bırakmıyor, binlerce aileyi parçalayıp yüz binlerce çocuğu da yetim bırakıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı bölgede olaylar başladığı andan itibaren bir taraftan insani yardım çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan Suriyeli yetimlere yönelik faaliyetler yürütüyor.

Bu kapsamda son haftalarda yetimlere yönelik psikolojik destek amaçlı eğlence programlar yürüten İHH Yetim Birimi, “Sponsor Destek Sistemi” uygulamasını da aktif olarak hayata geçirdi.

Özellikle yetim ailelerinin bulunduğu Şemmarin Konteyner kentinde “Sponsor Destek Sistemi” kapsamındaki ilk nakdi yardımlar dün yapıldı. Teslim edilen yardımlarla tüm yaraları sarılamasa da hayatta olanların yaşamlarına devam etmesinde yardımcı oluyor.

İlk etapta 20 aileye teslim edilen nakdi yardımlar, planlanan program dahilinde ilerleyen günlerde katlanarak devam edecek.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022