İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Ankara Yetimlerin Yüzünü Güldürdü
İHH Ankara'nın geleneksel karne şenliğinde yetimler doyasıya eğlendi.
Türkiye 01.06.2012

İHH Ankara; geleneksel karne şenliği etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da bakımlarını üstlendiği yetimlerle düzenlediği piknikte ve karne şöleninde bir araya geldi. 200-250 civarında yetim çocuğun aileleriyle katıldığı piknikte, yetimler doyasıya eğlendi.

27 Mayıs 2012 Ankara Mavi Göl Piknik Alanı’nda sabah erken saatlerde bir araya gelen yetimler ve aileleri önce güzel bir kahvaltı ile güne başladı, ardından çok sayıda oyunlar oynayarak çocuklar doyasıya eğlendiler. Badminton Federasyonu’nun da her çocuğa bir raket, tüylü top ile federasyonun milli formasını hediye ettiği piknikte çocuklar hünerlerini sergilediler.

Çok sayıda uçurtmanın dağıtıldığı piknikte badmintonun yanı sıra ip atlama, köşe kapmaca, körebe, ip çekme, kaykay, ödüllü badminton ve çeşitli oyunlarla eğlenen çocukların her birine kırtasiye malzemeleri ile çeşitli hediyeler verildi.

Çok sayıda futbol topunun dağıtıldığı piknikte gün sonunda çocuklar ve aileleri mavi göl içerindeki tekneler ile gölde tur attılar.

İHH Ankara Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel yaptığı açıklamada yetim sorununun en önemli sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Bu soruna tam değinilmesi gerektiğini belirten Demirel, yalnızca yetim çocukların koruma ve bakım altına alınmasının yeterli olmayacağını, aynı zamanda yetimlerin anne ve diğer bireylerinin bakıma ve korunmaya muhtaç olduğunu hatırlattı.

Ülkemizde ekonomik durumu iyi olan ailelerin de yetimlere ve ailelerine İHH’nın sponsor aile sistemiyle 90.00 TL’lik ücret karşılığında bakabileceklerini belirti.

Ayrıca yetimler konusunda gösterilen gayretlerin büyük bereketlerle neticelendiğini kaydetti ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021