İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Ankara Yetimlerin Yüzünü Güldürdü
İHH Ankara'nın geleneksel karne şenliğinde yetimler doyasıya eğlendi.
Türkiye 01.06.2012

İHH Ankara; geleneksel karne şenliği etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da bakımlarını üstlendiği yetimlerle düzenlediği piknikte ve karne şöleninde bir araya geldi. 200-250 civarında yetim çocuğun aileleriyle katıldığı piknikte, yetimler doyasıya eğlendi.

27 Mayıs 2012 Ankara Mavi Göl Piknik Alanı’nda sabah erken saatlerde bir araya gelen yetimler ve aileleri önce güzel bir kahvaltı ile güne başladı, ardından çok sayıda oyunlar oynayarak çocuklar doyasıya eğlendiler. Badminton Federasyonu’nun da her çocuğa bir raket, tüylü top ile federasyonun milli formasını hediye ettiği piknikte çocuklar hünerlerini sergilediler.

Çok sayıda uçurtmanın dağıtıldığı piknikte badmintonun yanı sıra ip atlama, köşe kapmaca, körebe, ip çekme, kaykay, ödüllü badminton ve çeşitli oyunlarla eğlenen çocukların her birine kırtasiye malzemeleri ile çeşitli hediyeler verildi.

Çok sayıda futbol topunun dağıtıldığı piknikte gün sonunda çocuklar ve aileleri mavi göl içerindeki tekneler ile gölde tur attılar.

İHH Ankara Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel yaptığı açıklamada yetim sorununun en önemli sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Bu soruna tam değinilmesi gerektiğini belirten Demirel, yalnızca yetim çocukların koruma ve bakım altına alınmasının yeterli olmayacağını, aynı zamanda yetimlerin anne ve diğer bireylerinin bakıma ve korunmaya muhtaç olduğunu hatırlattı.

Ülkemizde ekonomik durumu iyi olan ailelerin de yetimlere ve ailelerine İHH’nın sponsor aile sistemiyle 90.00 TL’lik ücret karşılığında bakabileceklerini belirti.

Ayrıca yetimler konusunda gösterilen gayretlerin büyük bereketlerle neticelendiğini kaydetti ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022