İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH ateş altındaki Halep ve İdlip’te gıda dağıtımı yaptı
İHH İnsani Yardım Vakfı çatışmaların yoğunlaşarak sürdüğü Suriye’de yardım çalışmalarına devam ediyor. Ramazan ayının ilk gününden bugüne Suriye’nin Hama, Humus, Lazkiye, İdlip ve Halep şehirlerinde 3
Suriye 11.08.2012

İHH, geçtiğimiz yılın Mart ayında Deraa’da başlayan ve tüm ülkeye yayılan ayaklanmaların başından bu yana Suriye halkının yanında. İHH yardımlarını hiç kesmediği Suriye’de mübarek ramazan ayında da faaliyetlerine devam ediyor.

Esed’in saldırılarına havadan ve karadan devam ettiği Halep’te halk en çok gıda sıkıntısı çekiyor. Harabeye dönen kentte 14 gündür devam eden yoğun bombardıman altında kalan halk yardım çağrısında bulunmuştu. İHH bu yardım çağrısına kulak vererek, Halep ve İdlip’te gıda yardımında bulundu.

İHH hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlarla Suriye için gıda kolisi hazırladı. İHH’nın Hatay’daki deposunda, pirinç, makarna, yağ, helva, çay, reçel ve kuru bakliyat malzemelerinden hazırlanan 40 ton gıda Suriye’ye gönderildi.

İHH RAMAZAN BAŞINDAN BU YANA SURİYE HALKINA 370 TON GIDA YARDIMI YAPTI

Bölgeye giderek yardım çalışmalarını organize eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, mübarek Ramazan ayının ilk gününden itibaren Suriye’de 370 ton gıda yardımı yapıldığını belirtirken son iki gün içerisinde Halep şehrine 28 ton, İdlip şehrine ise 12 ton gıda yardımı daha yapıldığını söyledi.  Osman Atalay toplam da 410 tonu bulan bu yardımların 330 tonunun kuru bakliyat 70 tonunun un, 10 tonunun ise konserveden oluştuğunu belirterek, bunlara ek olarak ilaç ,temizlik malzemeleri  ve giyim gibi yardım çalışması yapıldığını ifade etti. Ayrıca bölgeye 2 bin adet uyku tulumu ve 40 adet jenaratör yardımı yapıldığını da söyleyen Atalay, ‘‘15 aydır Hatay ve Gaziantep’te bulunan sığınmacıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyorduk son dönemde ise Suriye’nin içinde yardım çalışmalarına hız verdik. Çünkü Suriye içerisindeki halk büyük bir sıkıntı yaşıyor. İnsanlar iftarda ve sahurda yiyecek ekmeğe ulaşamıyorlar.’’ dedi.

Osman Atalay, Suriye’nin Halep, Hama Humus, Lazkiye ve İdlip gibi şehirlerinde gıda ve ilaç sıkıntısının had safhada olduğunu ve halkın bu yönde yoğun talebinin olduğunu belirterek, ‘’İHH olarak bu çağrıya sessiz kalmıyoruz, bu yardımların buraya ulaşmasında emeği geçen bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

FIRINLAR ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep ve İdlip’te yapılan gıda dağıtımlarında un yardımları özellikle fırınlara yapılıyor. Fırınlar İHH’dan aldıkları un ile ekmek yaparak bölge halkına ücretsiz dağıtıyor. Yapılan yardımlar ile bombardıman altında büyük sıkıntı yaşayan ve iftar da sahurda yiyecek ekmek bulamayan Suriye halkı biraz nefes almış olacak.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Marib vilayetinde savaştan etkilenen halka hizmet vermek amacıyla kurulan sağlık merkezini 4 yıldır destekleyen İHH; Ahrar Vadisi’ndeki 121 katarakt hastasının da ameliyatını gerçekleştirdi.
Katarakt
10.05.2022
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Ağdam ilinde şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenlendi.
Ramazan
30.04.2022
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı Afganistan’daki Ramazan çalışmaları kapsamında 2 bin 400 ihtiyaç sahibi aileye kumanya dağıtırken, 2 bin 600 kişiye de iftarlık ikram etti. İHH ayrıca, 150 ton buğday tohumu ve 38 bin 100 adet meyve fidanını da ihtiyaç sahibi çiftçilere ulaştırdı.
Yetim
30.04.2022