İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ateş altındaki Halep ve İdlip’te gıda dağıtımı yaptı
İHH İnsani Yardım Vakfı çatışmaların yoğunlaşarak sürdüğü Suriye’de yardım çalışmalarına devam ediyor. Ramazan ayının ilk gününden bugüne Suriye’nin Hama, Humus, Lazkiye, İdlip ve Halep şehirlerinde 3
Suriye 11.08.2012

İHH, geçtiğimiz yılın Mart ayında Deraa’da başlayan ve tüm ülkeye yayılan ayaklanmaların başından bu yana Suriye halkının yanında. İHH yardımlarını hiç kesmediği Suriye’de mübarek ramazan ayında da faaliyetlerine devam ediyor.

Esed’in saldırılarına havadan ve karadan devam ettiği Halep’te halk en çok gıda sıkıntısı çekiyor. Harabeye dönen kentte 14 gündür devam eden yoğun bombardıman altında kalan halk yardım çağrısında bulunmuştu. İHH bu yardım çağrısına kulak vererek, Halep ve İdlip’te gıda yardımında bulundu.

İHH hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlarla Suriye için gıda kolisi hazırladı. İHH’nın Hatay’daki deposunda, pirinç, makarna, yağ, helva, çay, reçel ve kuru bakliyat malzemelerinden hazırlanan 40 ton gıda Suriye’ye gönderildi.

İHH RAMAZAN BAŞINDAN BU YANA SURİYE HALKINA 370 TON GIDA YARDIMI YAPTI

Bölgeye giderek yardım çalışmalarını organize eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, mübarek Ramazan ayının ilk gününden itibaren Suriye’de 370 ton gıda yardımı yapıldığını belirtirken son iki gün içerisinde Halep şehrine 28 ton, İdlip şehrine ise 12 ton gıda yardımı daha yapıldığını söyledi.  Osman Atalay toplam da 410 tonu bulan bu yardımların 330 tonunun kuru bakliyat 70 tonunun un, 10 tonunun ise konserveden oluştuğunu belirterek, bunlara ek olarak ilaç ,temizlik malzemeleri  ve giyim gibi yardım çalışması yapıldığını ifade etti. Ayrıca bölgeye 2 bin adet uyku tulumu ve 40 adet jenaratör yardımı yapıldığını da söyleyen Atalay, ‘‘15 aydır Hatay ve Gaziantep’te bulunan sığınmacıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyorduk son dönemde ise Suriye’nin içinde yardım çalışmalarına hız verdik. Çünkü Suriye içerisindeki halk büyük bir sıkıntı yaşıyor. İnsanlar iftarda ve sahurda yiyecek ekmeğe ulaşamıyorlar.’’ dedi.

Osman Atalay, Suriye’nin Halep, Hama Humus, Lazkiye ve İdlip gibi şehirlerinde gıda ve ilaç sıkıntısının had safhada olduğunu ve halkın bu yönde yoğun talebinin olduğunu belirterek, ‘’İHH olarak bu çağrıya sessiz kalmıyoruz, bu yardımların buraya ulaşmasında emeği geçen bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

FIRINLAR ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep ve İdlip’te yapılan gıda dağıtımlarında un yardımları özellikle fırınlara yapılıyor. Fırınlar İHH’dan aldıkları un ile ekmek yaparak bölge halkına ücretsiz dağıtıyor. Yapılan yardımlar ile bombardıman altında büyük sıkıntı yaşayan ve iftar da sahurda yiyecek ekmek bulamayan Suriye halkı biraz nefes almış olacak.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
Doğu Afrika büyük bir kuraklıkla karşı karşıya. Özellikle bölge ülkeleri Etiyopya, Somali ve Kenya, kuraklık nedeniyle zor günler yaşıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, kuraklıktan etkilenen ülkelere yardım ulaştırmak için harekete geçti.
15.09.2022
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib ve Halep ili kırsalındaki çadır kent ve kamplarda yaşayan 25 bin aileye et yardımı yapıldı.
Adak-Akika, Kurban
15.09.2022
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentine bağlı İhtimlat kasabasında 96 evi ailelere teslim etti.
22.08.2022