İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ateş altındaki Halep ve İdlip’te gıda dağıtımı yaptı
İHH İnsani Yardım Vakfı çatışmaların yoğunlaşarak sürdüğü Suriye’de yardım çalışmalarına devam ediyor. Ramazan ayının ilk gününden bugüne Suriye’nin Hama, Humus, Lazkiye, İdlip ve Halep şehirlerinde 3
Suriye 11.08.2012

İHH, geçtiğimiz yılın Mart ayında Deraa’da başlayan ve tüm ülkeye yayılan ayaklanmaların başından bu yana Suriye halkının yanında. İHH yardımlarını hiç kesmediği Suriye’de mübarek ramazan ayında da faaliyetlerine devam ediyor.

Esed’in saldırılarına havadan ve karadan devam ettiği Halep’te halk en çok gıda sıkıntısı çekiyor. Harabeye dönen kentte 14 gündür devam eden yoğun bombardıman altında kalan halk yardım çağrısında bulunmuştu. İHH bu yardım çağrısına kulak vererek, Halep ve İdlip’te gıda yardımında bulundu.

İHH hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlarla Suriye için gıda kolisi hazırladı. İHH’nın Hatay’daki deposunda, pirinç, makarna, yağ, helva, çay, reçel ve kuru bakliyat malzemelerinden hazırlanan 40 ton gıda Suriye’ye gönderildi.

İHH RAMAZAN BAŞINDAN BU YANA SURİYE HALKINA 370 TON GIDA YARDIMI YAPTI

Bölgeye giderek yardım çalışmalarını organize eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, mübarek Ramazan ayının ilk gününden itibaren Suriye’de 370 ton gıda yardımı yapıldığını belirtirken son iki gün içerisinde Halep şehrine 28 ton, İdlip şehrine ise 12 ton gıda yardımı daha yapıldığını söyledi.  Osman Atalay toplam da 410 tonu bulan bu yardımların 330 tonunun kuru bakliyat 70 tonunun un, 10 tonunun ise konserveden oluştuğunu belirterek, bunlara ek olarak ilaç ,temizlik malzemeleri  ve giyim gibi yardım çalışması yapıldığını ifade etti. Ayrıca bölgeye 2 bin adet uyku tulumu ve 40 adet jenaratör yardımı yapıldığını da söyleyen Atalay, ‘‘15 aydır Hatay ve Gaziantep’te bulunan sığınmacıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyorduk son dönemde ise Suriye’nin içinde yardım çalışmalarına hız verdik. Çünkü Suriye içerisindeki halk büyük bir sıkıntı yaşıyor. İnsanlar iftarda ve sahurda yiyecek ekmeğe ulaşamıyorlar.’’ dedi.

Osman Atalay, Suriye’nin Halep, Hama Humus, Lazkiye ve İdlip gibi şehirlerinde gıda ve ilaç sıkıntısının had safhada olduğunu ve halkın bu yönde yoğun talebinin olduğunu belirterek, ‘’İHH olarak bu çağrıya sessiz kalmıyoruz, bu yardımların buraya ulaşmasında emeği geçen bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

FIRINLAR ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep ve İdlip’te yapılan gıda dağıtımlarında un yardımları özellikle fırınlara yapılıyor. Fırınlar İHH’dan aldıkları un ile ekmek yaparak bölge halkına ücretsiz dağıtıyor. Yapılan yardımlar ile bombardıman altında büyük sıkıntı yaşayan ve iftar da sahurda yiyecek ekmek bulamayan Suriye halkı biraz nefes almış olacak.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
15 insani yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı
15 insani yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı
Suriye’de savaşın başladığı 2011 yılından bu yana milyonlarca ihtiyaç sahibine yardım götüren İHH, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla yeni bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde, İHH Ümraniye Temsilciği tarafından Suriye’ye 15 TIR’lık yardım malzemesi gönderildi. TIR’lar için Ümraniye Belediyesi Merkez Garaj’ında uğurlama programı düzenlendi.
20.01.2023
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan Suriyeli çocuklara mont desteği
Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu’ndan Suriyeli çocuklara mont desteği
“Her Ay Bir Proje” sloganıyla yola çıkan Kur’an ve Sünnet Yolunda Grubu, İHH ile koordineli olarak Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki 6 bin 255 çocuğa mont dağıtımı yaptı.
18.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023